Reklama

Gmina Radków. Zaoszczędzą na imprezach

Opublikowano:
Autor:

Gmina Radków. Zaoszczędzą na imprezach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie dostało kasę na remont i cyfryzację ośrodka. Dyrektor już dziś się cieszy, bo będzie nie tylko nowocześnie, ale i oszczędniej.

Gmina Radków. Dyrektor ośrodka kultury Marek Kusiakiewicz podpisał dwie umowy: na termomodernizację budynku domu kultury i jego cyfryzację. Na remont pieniądze dali Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (160 tys. zł) i burmistrz Radkowa (184 tys. zł). Prace remontowe obejmą wymianę okien i ocieplenie budynku.

- W tym roku jeśli pogoda dopisze zdążymy jeszcze ocieplić dwie ściany - twierdzi Marek Kusiakiewicz. - Niestety było opóźnienie i dopiero za czwartym razem udało się rozstrzygnąć przetarg. Przy jednym oferencie mieliśmy zaporowe ceny, przy drugim trochę zawiłości natury formalnej – tłumaczy Kusiakiewicz.

Umowa została jednak podpisana i do końca czerwca przyszłego roku budynek radkowskiego domu kultury zostanie odnowiony. Teraz jego pracownicy chcą pozyskać pieniądze na remont ośrodka wewnątrz. 

Oprócz kasy na remont do radkowskkiego domu kultury popłynęła też kasa z Narodowego Centrum Kultury. Pieniądze zostaną przeznaczone na cyfryzację.

- Otrzymaliśmy 163 tysiące złotych dofinansowania, bez wkładu własnego, na zakup oprogramowania, komputerów, nagłośnienia scenicznego, oświetlenia scenicznego i szkolenia pracowników - wylicza Kusiakiewicz. - Pieniądze powinny do nas wpłynąć w ciągu dwóch tygodni - dodaje.

Dzięki cyfryzacji zmniejszą się koszty ponoszone na organizację imprez

Dzisiaj Kusiakiewicz musi wypożyczać m.in. nagłośnienie, a to koszt co najmniej 4 tys. zł netto za imprezę. - Dzięki grantowi będę miał oszczędności w budżecie i będę mógł przeznaczyć pieniądze na inne cele np. na rozszerzenie czy unowocześnienie sekcji tematycznych - cieszy się dyrektor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy