reklama
reklama

Górnicze Święto w Nowej Rudzie — I Festiwal Kopalń i Geologii już 25-26 lipca!

Opublikowano:
Autor:

Górnicze Święto w Nowej Rudzie — I Festiwal Kopalń i Geologii już 25-26 lipca! - Zdjęcie główne

Festiwal Kopalń i Geologii w Nowej Rudzie zapowiada się nie tylko jako święto nauki i górniczych tradycji, ale także jako prawdziwa muzyczna uczta.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJuż w ostatni weekend lipca Nowa Ruda stanie się sercem górniczych tradycji i geologicznych odkryć. Na ul. Obozowej 4 odbędzie się I Festiwal Kopalń i Geologii, który zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie łączące historię, naukę i rozrywkę dla całych rodzin.
reklama

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: aż trzy koncerty, prelekcje geologiczne, występy zespołów folklorystycznych oraz konkurs wiedzy o górnictwie. Miłośnicy przygód będą mogli wziąć udział w wyprawach geologicznych, pasowaniu na górnika czy pokazie orkiestry górniczej. Dla aktywnych przewidziano paintball, strzelanie z łuku, terenowe wyprawy na hałdę i zwiedzanie dawnej kopalni. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej, relaksu oraz atrakcji dla dzieci — jak malowanie twarzy na górnika. Na miejscu będzie też specjalne stanowisko Bartłomieja Tabina — uczestnika Rajdu Dakar.

 

Festiwal Kopalń i Geologii w Nowej Rudzie zapowiada się nie tylko jako święto nauki i górniczych tradycji, ale także jako prawdziwa muzyczna uczta. Na scenie pojawi się aż pięć zespołów reprezentujących różne style — od folkloru, przez jazzowe aranżacje, aż po rockowe brzmienia.

reklama

 

Scena folkowa z gminy Nowa Ruda

Nie zabraknie lokalnych perełek folklorystycznych. Wystąpi legendarny Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda, który od 1971 roku promuje polskie tańce narodowe i regionalne na scenach całego świata. Grupa może pochwalić się udziałem w międzynarodowych festiwalach oraz tytułem wielokrotnego Mistrza Polski. Towarzyszyć im będzie Zespół Pieśni i Tańca Mali Bożkowiacy — młodsza formacja z Bożkowa, która powstała w 2020 roku i szybko zyskała uznanie. Młodzi artyści zaprezentują suity taneczne oraz tradycyjne pieśni w autorskich strojach ludowych.

reklama

 

Różnorodność brzmień na festiwalowej scenie

Muzyczne emocje zapewni także kłodzko-noworudzka formacja Na Skrzydłach, łącząca pop-rockowe brzmienia z wokalnymi harmoniami. Grupa, która zadebiutowała w 2023 roku, znana jest z udziału w koncertach charytatywnych i wydania singla „Nie żałuję". Nieco bardziej kameralne, jazzowo-folkowe klimaty zaprezentuje duet Póki Co, złożony z Elżbiety Rojek i Jarosława Bielińskiego. Ich oryginalne aranżacje można usłyszeć na dwóch wydanych płytach, a scena festiwalu będzie okazją do spotkania z ich niebanalną twórczością.

reklama

 

Muzyczny skład zamyka Kapela Bożków, który z powodzeniem łączy jazz, folk i nowoczesne brzmienia. Znani z lokalnych scen, z pewnością rozgrzeją publiczność swoimi energetycznymi utworami.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo