Opublikowano:

Grad medali - Zdjęcie główne

WiadomościKarate Nowa Ruda-Słupiec

Karate Nowa Ruda-Słupiec

W hali Centrum Turystyczno- Sportowego w dzielnicy Słupiec odbył się Finał Dolnośląskiej Ligi Karate Shinkyokushin. Były to ostatnie zawody cyklu, który rozpoczął się w Szczawnie jesienią zaszłego roku. Kolejne zawody odbyły się w Jeleniej Górze i Żarach. W trakcie czterech spotkań zawodnicy gromadzili punkty, których suma decydowała o końcowej klasyfikacji. W zawodach finałowych wystartowało prawie 100 sportowców z 12 klubów Dolnego Śląska zrzeszonych w Polskiej Federacji Karate Kyokushin, Polskiej Organizacji Shinkyokushin oraz w Polskim Związku Karate. Wśród najmłodszych karateków (6 - 7 lat) dwukrotnym (walki i kata) Mistrzem Dolnego Śląska został Jakub Styga. Również w tej kategorii srebrny medal w kata wywalczyła Marta Kubas. W kategorii 8-9 lat dwukrotnym (walki i kata) Mistrzem Dolnego Śląska został Kacper Cienki. Olivia Kucharska zdobyła w tej kategorii złoty medal zawodów finałowych w kata. Również w kategorii 8-9 lat Jagoda Pikos zdobyła brązowy medal w kata. W kategorii 10 - 11 lat Mistrzem Dolnego Śląska w walkach został Wiktor Twardowski. Srebrny medal w tej kategorii zdobył Oliwier Szczecina. W kategorii 12 - 13 lat Nicoll Puch została Mistrzem Dolnego Śląska w kata i Wicemistrzem Dolnego Śląska w walkach. Kacper Tymski (kat. 11 - 12) został Wicemistrzem Dolnego Śląska w walkach, a Adam Gruda zajął 3 miejsce. W kategorii 14 -15 lat Magdalena Sadowska została Mistrzem Dolnego Śląska w kata i Wicemistrzem Dolnego Śląska w walkach. Wicemistrzem w kata (kat. 14 -15) został Patryk Ćwikła. W kategorii 16-17 lat Kryniecki Mateusz został Mistrzem Dolnego Śląska w walkach, a Radosław Rajda został Wicemistrzem Dolnego Śląska w kata. Brązowy medal w walkach wywalczył Daniel Stukus. W kategorii 18 lat Bartosz Janiec został Mistrzem Dolnego Śląska w walkach. W klasyfikacji drużynowej Mistrzem Dolnego Śląska został klub Wrocław - Kobierzyce Lamot Team. Drugie miejsce zajął klub MOK Nowa Ruda Karate Kyokushin. Trzecie miejsce - MKS Szczawno - Zdrój. Noworudzki Klub Karate Kyokushin składa podziękowania Burmistrzowi Tomaszowi Kilińskiemu za możliwość zorganizowania zawodów. Dziękujemy również prezesowi firmy K2 Waldemarowi Kowalowi, prezesowi firmy Matplast Arturowi Kołodziejowi, Dariuszowi Stydze oraz Marcinowi Kocurowi, menadżerowi restauracji Dwór Górny za sponsorowanie zawodów.