Reklama

Gwałciciele na wolności. Sąd ich wypuścił po wpłaceniu kaucji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Gwałciciele na wolności. Sąd ich wypuścił po wpłaceniu kaucji - Zdjęcie główne

Oskarżeni o zgwałcenie 15-latki mieszkańcy gminy Nowa Ruda zostali zatrzymani 15 i 16 września 2021 r. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokurator oskarżył ich o gwałt i wsadził tymczasowo za kraty. Sąd ich wypuścił po wpłaceniu kaucji. Dziś mężczyźni, którzy zabawiali się z dziewczynką nad zalewem w Dzikowcu cieszą się wolnością i za gwałt odpowiadają z wolnej stopy.

- Do 5 stycznia oskarżeni mieli czas na wpłacenie poręczenia majątkowego w kwocie 2 tys. zł każdy. Od tego zależało, czy sąd uchyli im tymczasowy areszt. Wpłata wpłynęła i areszt został uchylony. Prokurator złożył zażalenie na decyzję sądu, ale Sąd Apelacyjny jedynie podwyższył kwotę poręczenia do 4 tys. zł – ujawnia Joanna Pera-Lechocińska, zastępca kłodzkiego prokuratora.

Oskarżeni o zgwałcenie 15-latki mieszkańcy gminy Nowa Ruda zostali zatrzymani 15 i 16 września 2021 r. 27 grudnia byli już na wolności i w swoich domach czekali na rozprawę sądową. Ta została wyznaczona na 20 stycznia. Odbyła się. Przesłuchano oskarżonych i świadków, ale nie zapadł wyrok. Koleją rozprawę sąd wyznaczył na 15 marca.

Do tego szokującego zdarzenia doszło 18 stycznia

Dwóch mieszkańców gminy Nowa Ruda (34 lata) po wcześniejszym umówieniu się na wspólną przejażdżkę i spędzanie czau, pojechało na spotkanie z niespełna 15-letnimi dziewczynkami. Z ustaleń śledczych wynika, że małoletnie znały mężczyzn. Jeden ze sprawców, który nie był kierowcą samochodu pił z dziewczynkami alkohol. Tak jak się umówili, jeździli po okolicy, po czym jedną z małoletnich odwieźli do domu. Z drugą pojechali nad zalew do Dzikowca. Tam libacja trwała dalej. Jeden z mężczyzn wciąż podawał i pił z dziewczynką alkohol. Drugi poczęstował ją amfetaminą. Do tak odurzonej dziewczynki mężczyźni zaczęli się dobierać. Pomimo swojej bezbronności małoletnia nie chciała tego. W pewnej chwili jeden z pedofilów zaczął siłą zrywać z niej ubranie. Po chwili stwierdził, że jednak "nie da rady" i przestał. Mężczyźni przerwali gwałt i wypuścili swoją ofiarę. Po wszystkim dziewczynka wyszła z samochodu za potrzebą, a gdy wróciła, sprawcy odwieźli ją do domu.

Sprawa ujrzała światło dzienne i trafiła na biurko prokuratora. Ten oskarżył zwyrodnialców o to, że doprowadzili małoletnią do stanu bezbronności, a następnie używając przemocy przez przetrzymywanie jej odbyli z nią stosunek płciowy. Obaj usłyszeli zarzut gwałtu. Dodatkowo jeden ze sprawców usłyszał zarzut podawania małoletniej narkotyków, a drugi znęcania się nad swoją konkubiną i wypowiadanie gróźb wobec innych osób. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Świdnicy 24 listopada. Pedofile zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im od 3 do 15 lat.

Warto przypomnieć, że nasze miejscowości widnieją na mapie zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym. Do tych przestępstw dochodziło w ostatnim czasie zarówno w mieście i gminie Nowa Ruda jak i w mieście i gminie Radków. Na mapie zagrożeń znajdziemy ogólną liczbę przestępstw na tle seksualnym bez tych popełnionych w internecie. Zawiera ona informacje o popełnionych w okresie dwóch poprzednich lat i w roku bieżącym przestępstwach przeciwko wolności seksualnej, umorzeniu dochodzenia. Według tej mapy w mieście Nowa Ruda doszło do 9 przestępstw na tle seksualnym w tym: 4 gwałty i wymuszenia czynności seksualnej, 4 sprawy seksualnego wykorzystania małoletniego, 1 dotycząca pornografii. W gminie Nowa Ruda doszło do 2 gwałtów, a w gminie Radków do 4.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy