Reklama

Jest szansa na zebry koło targowiska w Nowej Rudzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Jest szansa na zebry koło targowiska w Nowej Rudzie - Zdjęcie główne

W trosce o bezpieczeństwo przechodniów już od wielu lat władze Nowej Rudy starały się o naniesienia przejścia dla pieszych na ul. Fredry na wysokości miejskiego targowiska. | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejście dla pieszych na ul. Fredry poniżej kościoła na wysokości targowiska w Nowej Rudzie jest niezbędne. Temat naniesienia w tym miejscu zebry trwa od wielu lat i jest szansa, że zakończy się powodzeniem.

W trosce o bezpieczeństwo przechodniów już od wielu lat władze Nowej Rudy starały się o naniesienia przejścia dla pieszych na ul. Fredry na wysokości miejskiego targowiska. Najpierw zgody nie wyrażał ówczesny zarządca drogi, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, później na zasadzie kaskadowej droga poprzez powiat kłodzki stała się własnością miasta. Temat naniesienia w tym miejscu przejścia nie umarła śmiercią naturalną, tym bardziej, że o przejście w trosce o swoje bezpieczeństwo upominają się mieszkańcy. Na miejscu odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kłodzku, które to ma decydujący głos w tej sprawie.  Przedstawiciel powiatu opiniując słownie ten pomysł odniósł się do niego negatywnie. Przeszkodą miałyby być pobliskie zakręty na drodze, które ograniczać by miały kierującym widoczność. Ich zdaniem lepiej wprowadzić znak ograniczający prędkość i częstsze patrole policji. 

Tu nie było przeszkód

Z opini fachowców z kłodzkiego starostwa i Zarządu Dróg Powiatowych nie zgadzają się mieszkańcy Nowej Rudy. – Czegoś tu nie rozumiem, droga jest nasza, musimy o nią dbać, a o zgodę na pasy musimy występować do starostwa. To przecież jest chore – twierdzi pan Wiesław. Nie polemizując z racjami naszego rozmówcy warto wziąć pod uwagę inne bardziej niebezpieczne miejsca w Nowej Rudzie, gdzie funkcjonuje przejście dla pieszych np. początek ul. Piastów, ul. Sybiraków przejście do ośrodka kultury, czy po drugiej stronie skrzyżowania na ul. Łużyckiej.

To jeszcze nie koniec 

Zdaniem noworudzkiego radnego Janusza Staniochy dużo przemawia za wprowadzeniem tam przejścia dla pieszych. – Nie wiem czy nie lepiej w tej sprawie wystąpić z gotowym projektem do Starostwa Powiatowego w Kłodzku -mówi Staniocha

Możliwości takiej nie wyklucza burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński, który przyznaje, że rzeczywiście temat przejścia, szczególnie przy ul. Fredry był zawsze problematyczny i żaden zarządca drogi z uwagi na bliskość łuków drogi nie chciał się zgodzić na usytuowanie tam przejścia – ani DSDiK, ani powiat kłodzki. – Moim zdaniem przejście dla pieszych na wysokości targowiska na ul. Fredry powinno powstać ponieważ jest to naturalny od lat funkcjonujący ciąg pieszy i wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest ustanowienie tam przejścia dla pieszych co poprawi bezpieczeństwo osób i tak przechodzących w tym miejscu przez drogę. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy