Reklama

Jugów czeka na kanalizację

Opublikowano: wt, 5 mar 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Jugów czeka na kanalizację - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości XXI wiek nie zawitał jeszcze do wszystkich wsi w gminie Nowa Ruda. Nie dotarł m.in. do Jugowa. Tu żaden budynek nie jest podłączony do kanalizacji. Kiedy to się zmieni?

Czekają mieszkańcy. Czekają władze gminy. Mieszkańcy czekają na skanalizowanie wsi, a samorządowcy na ogłoszenie kolejnego naboru wniosków o przyznanie funduszy na budowę kanalizacji. - Na terenie sołectwa Jugów nie ma aktualnie żadnej nieruchomości podłączonej do kanalizacji - przyznaje Barbara Adamska z Urzędu Gminy Nowa Ruda. Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie były wójt, a dziś radny powiatowy Sławomir Karwowski zaproponował, aby kanalizację wykonywać mniejszymi etapami. Wówczas powiat kłodzki będzie mógł partycypować w kosztach wyremontowania głównej drogi w Jugowie, pod którą ma być poprowadzony rurociąg. Nie ma na to jednak zgody władz gminy. - To nie jest najlepszy pomysł, ponieważ koszt budowy kanalizacji jest zbyt wysoki, żeby realizować go wyłącznie z budżetu gminy, nawet gdyby starać się go realizować etapami. Gmina czeka więc na możliwość skorzystania z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który daje najbardziej korzystne wsparcie finansowe - odpowiada Barbara Adamska. Przecież, mogą remontować Barbara Adamska sugeruje też, że są inne drogi w gminie, które powiat może remontować bez żadnych przeszkód. - Warto przypomnieć, że na terenie gminy i Jugowa jest bardzo wiele dróg powiatowych wymagających odbudowy, czy modernizacji, które powiat może realizować bez żadnych przeszkód - przekonuje Adamska. Jaki byłby koszt budowy kanalizacji w Jugowie? Nie wiadomo. Urzędnicy zakładają, że sięgnie kilkunastu milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy