Kanonada liderów. Piast na czele!

Opublikowano: Aktualizacja:

Kanonada liderów. Piast na czele! - Zdjęcie główne

WiadomościPiast Nowa Ruda pokonał Pogoń Duszniki 10:1, juniorzy naszego klubu ograli współlidera , Zielonych Łagiewniki 9:1. Obie nasze drużyny usadowiły się na pierwszych miejscach w swych ligach.

Seniorzy Piasta urządzili sobie ostre strzelanie w meczu z Pogonią Duszniki. Już w 7 minucie wynik otworzył Adrian Kublik wykorzystując dośrodkowanie Sławomira Osickiego. W 26 minucie Piotr Pasek wykorzystał znakomite podanie Radosława Osieckiego i było 2:0. Sześć minut później prostopadłe podanie Piotra Paska na gola zamienił Tomasz Koprowski. W 39 minucie ten sam zawodnik po indywidualnej akcji podwyższył na 4:0. Minutę później było już 5:0 po kolejnym golu Piotra Paska. W 55 minucie gry rzut wolny wykonywał Adrian Kublik, bramkarz gości sparował piłkę przed siebie co skrzętnie wykorzystał Piotr Pasek strzelając szóstego gola. Kiedy wydawało się , że Piast spoczął na laurach i wynik już nie ulegnie zmianie noworudzianie za sprawą Grzegorza Czepiela zdobyli, w 73 minucie gry, siódmego gola. Chwilę później honorowe trafienie dla Pogoni odnotował jej najlepszy zawodnik, Emil Kania. Strata gola rozsierdziła mocno piłkarzy Piasta, którzy postanowili dobić rywala. Przy dużym wsparciu kibiców żądających kolejnych goli noworudzianie raz po raz stwarzali groźne sytuacje pod bramką Pogoni ,co przyniosło wymierne efekty w postaci gola Adriana Kublika na 8:1 w 80 minucie. Dwie minuty później sędzia Przemysław Jankiewicz podyktował rzut karny dla Piasta, który na gola zamienił bramkarz , Dawid Turkowicz. W 86 minucie gry rezultat na 10:1 ustalił Grzegorz Czepiel, który wykorzystał dokładne podanie Adriana Kublika.

Piast Nowa Ruda - Pogoń Duszniki 10:1 Bramki: Piast- Pasek 3, Koprowski 2, Czepiel 2, Kublik 2, Turkowicz 1; Pogoń Kania 1

Piast Nowa Ruda: Turkowicz, Bolisęga, Osicki A., Stasiński, Czechowicz, Koprowski (67 Marusiak), Osicki S., Osiecki (46 Siemiński), Mika(73 Chorzewski), Pasek (65 Czepiel), Kublik.

Juniorzy Piasta umocnili sie na prowadzeniu w lidze okręgowej pokonując współlidera Zielonych Łagiewniki 9:1. Fantastyczny mecz rozegrał Adrian Leśniarek, który aż pięć razy umieścił piłkę w bramce gości. Bramki po jego strzałach padły w 50, 55, 65, 68 i 76 minucie gry. Pozostałe gole strzelili: Jakub Suloski 2, Przemyaław Kudryk i Piotr Ulatowski.