reklama

Na kapitalny remont noworudzki dworzec musi jeszcze poczekać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia / Tomasz Leśniowski

Na kapitalny remont noworudzki dworzec musi jeszcze poczekać - Zdjęcie główne

foto Wikipedia / Tomasz Leśniowski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Polskie Koleje Państwowe remontują swoje dworce. Kolejarze mają już plan remontowy na lata 2022-2023 i już dziś wiadomo, że w ciągu najbliższych dwóch lat remontu noworudzkiego dworca nie będzie.
reklama

Nowa Ruda. Dziś priorytetem dla Polskich Kolei Państwowych jest realizacja Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, który na Dolnym Śląsku obejmuje 19 dworców kolejowych, a w całej Polsce około 200 obiektów. Niestety budynek dworca w Nowej Rudzie nie został w nim ujęty.

Aczkolwiek nie wykluczamy takiej możliwości w kolejnych programach inwestycyjnych prowadzonych przez PKP S.A. w przyszłości. Pod warunkiem pozyskania naten cel pieniędzy
- twierdzi Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych.

Brak kapitalnego remontu nie oznacza, że przez ostatnie lata na noworudzkim dworcu nic się nie działo. Bartłomiej Sarna przypomina, że w ciągu ostatnich 5 lat kolejarze w prace remontowe na naszym dworcu włożyli prawie 100 tys. złotych:

Częściowo wymienione zostały okna i drzwi, zlikwidowane zostało graffi ti (byłato naprawa miejscowa elewacji wraz z piaskowaniem okładziny kamiennej), naprawione zostały schody zewnętrzne do budynku, miejscowo naprawione zostały też dach, rynny i rury spustowe. Odnowiliśmy również klatkę schodową w części mieszkalnej i naprawiliśmy oświetlenie w holu dworca. Część prowadzonych przez nas prac była związana z likwidacją skutków wandalizmu
- wylicza Sarna.

Bo i na tutejszy dworzec przychodzą wandale, którzy najczęściej wybijają szyby lub poprzez malowanie graffiti niszczą poczekalnię. Zdarzają się też próby włamań do niedostępnych dla podróżnych przestrzeni.

Skala tego rodzaju zjawisk nie odbiega od innych miejsc w kraju. Najczęściej, w wyniku wandalizmu uszkadzane są okna, drzwi czy elewacje budynków. Przykładowo rocznie, na terenie samej gminy Radków, naprawa szkód wyrządzonych w wyniku aktów wandalizmu kosztuje nas średnio około 28 tysięcy złotych
- ujawnia rzecznik prasowy PKP.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama