Reklama

Nie wybudują placu zabaw na Pekinie

Opublikowano: śr, 31 lip 2019 00:00
Autor:

Nie wybudują placu zabaw na Pekinie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie chcemy nic wielkiego tylko, żeby dzieci miały gdzie się spotkać – mówi pan Damian z Jugowa. Chodzi oczywiście o plac zabaw na tzw. Pekinie w Jugowie, o który mieszkańcy wsi proszą władze gminy już prawie od roku.

Plac zabaw miałby powstać w części Jugowa zwanej potocznie Pekinem. Placu zabaw nie ma, ale jest ponad 30 dzieci, które od blisko roku czas spędzają gdzie popadanie. - Przy ulicy albo w klatkach - mówi pan Damian (dane do wiadomości redakcji). - Pani wójt rozmawiała z nami o placu. Obiecała plac dla dzieci, ale dalej nic. Tyle czasu już minęło, a dzieci dalej spędzają czas jak spędzają - dodaje rozżalony mieszkaniec. Nie chcieli obiecać, ale pomyślimy Sołtys wsi Kazimierz Łaba zapewniał nas wówczas, że jeżeli będzie więcej próśb od rodziców, to jak powiedział „będziemy myśleć”. Urzędnicy z kolei wyliczali miejsca, w których powstały lub powstają place zabaw. Tyle tylko, że mieszkańcom chodziło o to jedno, konkretne miejsce, aby dzieci były blisko domów. Gmina po roku Diana Lisowska-Panek z Urzędu Gminy zapewnia, że władzom gminy zależy na rozbudowie infrastruktury związanej z miejscami wypoczynku oraz zabawy dla dzieci i młodzieży, ale placu zabaw w tym konkretnym miejscu gmina nie wybuduje. - Biorąc pod uwagę obecną sytuację demograficzną, istniejąca już oraz nowo powstająca infrastruktura w dużej mierze zabezpiecza potrzeby mieszkańców Jugowa - przekonuje Diana Lisowska-Panek. - W pobliżu tzw. Pekinu znajduje się plac zabaw przy szkole podstawowej, boisko wielofunkcyjne i OSA. Mieszkańcy mogą swobodnie korzystać z istniejącej infrastruktury. Wójt zasugerowała też, że przekazany w tym roku fundusz sołecki, pochodzący z budżetu gminy, może być wykorzystany na zamontowanie urządzeń placu zabaw i ławek przy tzw. Pekinie - dodaje urzędniczka. Są i będą nowe Urzędnicy przypominają zrealizowane niedawno inwestycje. - W ostatnim okresie, tylko w Jugowie powstały: plac zabaw pod Dębem, plac zabaw przy przedszkolu, boisko przy szkole podstawowej. W ubiegłym roku powstała OSA z elementami placu zabaw na przeciwko apteki - wylicza Diana Lisowska-Panek. Natomiast w ostatnich tygodniach rozstrzygnięto przetarg na budowę kolejnej Otwartej Strefy Aktywności (OSA) z elementami placu zabaw zlokalizowanej przy ul. Grzybowskiej w Jugowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy