Reklama

Nowa Ruda. Alarmowe przekroczenie norm zanieczyszczenia powietrza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Canva

Nowa Ruda. Alarmowe przekroczenie norm zanieczyszczenia powietrza - Zdjęcie główne

Pył PM10 jest również silnie rakotwórczy. | foto Fot. Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu wydał komunikat odnośnie przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10.

Nowa Ruda. PM10 to pył zawieszony, który przede wszystkim wpływa negatywnie na układ oddechowy. To właśnie on odpowiada za ataki kaszlu, świszczący oddech, pogorszenie się stanu osób z astmą czy za ostre, gwałtowne zapalenie oskrzeli. W sposób pośredni PM10 wpływa również negatywnie na resztę organizmu, między innymi zwiększając ryzyko zawału serca oraz wystąpienia udaru mózgu.

Kto jest dziś najbardziej narażony?

 

Na smog najbardziej narażone są osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób serca (zwłaszcza niewydolność serca, choroba wieńcowa). Mogą one odczuwać pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie. Narażone są również osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego (np. astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc), osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci, a także osoby z rozpoznaną chorobą nowotworową oraz ozdrowieńcy.

Jak się chronić?

W związku z bardzo wysokim stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu, zaleca się ograniczenie przebywania poza budynkami do niezbędnego minimum. Zaleca się również ograniczenie wietrzenia pomieszczeń do niezbędnego minimum. Będąc na zewnątrz powinniśmy nosić maseczki.


Przeczytaj również:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy