Reklama

Nowa Ruda. Burmistrz Kiliński otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dzisiejszej sesji Rady Miejskie burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński, otrzymał od radnych absolutorium. Nie wszyscy byli jednak "za".

Nowa Ruda. Absolutorium oznacza akceptację wykonania budżetu za 2021 rok. Kiliński przedstawił radnym sprawozdanie finansowe, które wcześniej otrzymało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

od przedstawienia części merytorycznej dotyczącej działań wykonywanych przez miasto w 2021 roku. Opis tych działań i statystyki ujęte są w Raporcie o stanie gminy. Raport jest od 4 lat obowiązkowym dokumentem, który każdego roku przygotowywany jest przez burmistrza, a na jego podstawie radni udzielają mu wotum zaufania. Raport jest dostępny na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie.

Burmistrz przedstawił na sesji prezentację dotyczącą tegorocznego raportu wskazując najważniejsze zadania realizowane przez miasto. Za przyznaniem wotum zaufania na 20 obecnych radnych, 17 było za, a 3 osoby były przeciw.

Absolutorium dla burmistrza - nie wszyscy byli za

Kolejny punkt sesji dotyczył udzieleniu burmistrzowi Nowej Rudy, Tomaszowi Kilińskiemu, absolutorium. Absolutorium jest wyrazem m.in. pozytywnej opinii o działaniach, wydawaniu środków publicznych i pozyskiwaniu środków zewnętrznych. To także dowód zaufania i docenienia pracy wszystkich osób działających na rzecz miasta.

Burmistrz po otrzymaniu wotum zaufania i absolutorium podziękowała radnym rady miejskiej.

Dziękuję za udzielenie absolutorium, chciałbym podziękować radzie za dobrą współpracę w 2021 r. W roku bardzo nietypowym związanym choćby z pandemią, z którą borykaliśmy się cały rok, zmieniającą się bardzo sytuacją w otoczeniu. Jednak dzięki dobrej współpracy mogliśmy tak naprawdę reagować na wszystkie zmiany, które miały wpływ na naszą bieżącą działalność
– powiedział Tomasz Kiliński.

Burmistrz podziękował również wszystkim pracownikom urzędu miasta i jednostek podległywch:

Myślę, że ten rok zakończyliśmy w dobry sposób i pomimo różnych problemów był to rok dla naszego miasta bardzo dobry. Dziękuję również bardzo serdecznie mieszkańcom naszego miasta
– dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy