Reklama

Nowa Ruda. Cztery nowe pomniki przyrody ożywionej w Słupcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ilustracyjne

Nowa Ruda. Cztery nowe pomniki przyrody ożywionej w Słupcu - Zdjęcie główne

foto ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Antoni, Jan, Tadeusz i Józef - to imiona nowych pomników przyrody ożywionej w Nowej Rudzie.

Nowa Ruda. Cztery dęby szypułkowe w Słupcu zostały uznane za pomniki przyrody ożywionej, ma to na celu ochronę szczególnie cennych elementów przyrody w mieście. Wszystkie 4 drzewa usytuowane są przy ul. Radkowskiej, obwód pnia dębów wynosi od 332 do 450 cm na wysokości 1,3 m. 

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie – Marta Krupa wyjaśnia, że komisja zdrowia i ekologii wskazała 4 dęby jako możliwe do ustanowienia ich za pomniki przyrody ożywionej. 

Uroczyste nadanie im imion wraz z odpowiednim oznaczeniem nastąpi w maju bądź czerwcu. 

Drzewa zostały zinwentaryzowane, dokonana została ich odpowiednia przycinka, przeprowadzono też zabiegi pielęgnacyjne – wyjaśnia naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM w Nowej Rudzie
– Marta Krupa. 

Pozytywną opinie o zasadności działań podjętych przez członków komisji o uznaniu tych drzew za pomniki przyrody wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. 

Krupa dodaje, że przez uznanie tych dębów za pomniki przyrody zwiększy się m.in. świadomość ekologiczna mieszkańców. Są to okazałe drzewa, które zostaną dla przyszłych pokoleń, będą objęte dodatkową formą ochronną i na pewno będą atrakcją i dla noworudzian, ale przede wszystkim dla turystów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy