Reklama

Nowa Ruda. Czy spełnią obietnice i wyremontują ul. Zatorze?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Google Maps

Nowa Ruda. Czy spełnią obietnice i wyremontują ul. Zatorze? - Zdjęcie główne

foto prt sc - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Noworudzcy radni wyrazili zgodę na współfinansowanie przebudowy odcinka drogi powiatowej ul. Zatorze w Drogosławiu. Wkład miasta ma wynosić 150 000 zł. Koszt całego zadania oszacowano na 950 000 zł.

Nowa Ruda. Podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie radni jednogłośnie wyrazili zgodę na współfinansowanie oraz współdziałanie i zawarcie porozumienia z powiatem kłodzkim na zadanie Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3319D ul. Zatorze w Nowej Rudzie na długości 1,1 km.

Władze Nowej Rudy wiele razy wnioskowały do Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku o wykonanie remontu drogi – ul. Zatorze w Drogosławiu. Mówiąc delikatnie zły stan techniczny nawierzchni, to główny problem, z którym borykają się użytkownicy tej drogi. Wykonane okresowo remonty cząstkowe nie przynoszą większych efektów, a jakoś drogi pogarsza się z roku na rok.

Szczególnie po zimie widoczne są liczne ubytki w nawierzchni, co wpływa niekorzystnie na bezpieczeństwo użytkowników drogi. Mowa rzecz jasna o remoncie drogi w granicach administracyjnych miasta Nowa Ruda. 

Burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński przypomina, że projekt współfinansowania tego zadania wpłynął na sesję po raz kolejny.

Mam nadzieję, że w tym roku uda się powiatowi kłodzkiemu zrealizować, to zadanie, na które od dawna czekamy –
mówi Kiliński.

Starostwo szykuje się do inwestycji

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego – Piotr Marchewka wyjaśnia, że na to zadanie starostwo ma 800 tys. zł, a kwota 950 tys. zł, to kwota szacowana na chwilę obecną.

Jak mówi Marchewka starostwo musi się do tego zadania przygotować w II kwartale, czyli kwiecień, maj, czerwiec i jego zdaniem do końca pierwszego półrocza powinien zostać ogłoszony przetarg na przebudowę tej ulicy.  Tu krótka dygresja, miasto zamierza jeszcze na odcinku drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką i obwodnicą zrobić lekkie poszerzenie w związku z planowaną inwestycją. 

Tam szykowany jest teren pod strefę ekonomiczną, mamy się jeszcze spotkać z panem burmistrzem Tomaszem Kamińskim i ustalić jaki to będzie zakres. Musimy sobie doprecyzować szczegóły w zakresie wjazdu na planowaną przez gminę działkę, gdzie w przyszłości ma być strefa i tego w jaki sposób będzie realizowane przez miasto to zadanie, bo z remontem dalszego odcinka drogi nie ma najmniejszego problemu
– wyjaśnia Piotr Marchewka. 

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego dodaje: W tym przypadku wkład miasta jest nieduży, ale to też jest efektem wcześniejszego większego wsparcia miasta do przebudowy ul. Górniczej.

Czy tym razem dojdzie do realizacji zadania?

To nie pierwsze podejście do przebudowy drogi. Nie raz już była mowa o realizacji tego zadania, ale zawsze na przeszkodzie stawał brak środków w budżecie starostwa. 

Zobowiązanie nasze było takie, że do końca kadencji weźmiemy się za tą ulicę i nie pozostaje nic innego jak ze zobowiązanie się wywiązać
– informuje Marchewka. 

Nie zapomnieli o gminie

Oczywiście później trzeba będzie szukać środków na kontynuację remontu w kierunku Przygórza, to już w granicach administracyjnych gminy Nowa Ruda.

Przyjęliśmy taką zasadę, że jeśli robimy remonty dróg z gminą, to zawsze musi być współfinansowanie, albo jakieś środki zewnętrzne
– tłumaczy nasz rozmówca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy