Reklama

Nowa Ruda. Drugi przetarg na remont kościoła zostanie unieważniony?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. Drugi przetarg na remont kościoła zostanie unieważniony? - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Miasta nie stać na remont? | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najprawdopodobniej władze Nowej Rudy unieważnią drugi przetarg na modernizację kościoła pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Cmentarnej 31. Dlaczego?

Nowa Ruda. Na razie raczej nie rozpocznie się remont kościoła filialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Cmentarnej. Co prawda na drugi przetarg ogłoszony przez władze miasta zgłosiło się aż 6 wykonawców, jednak zaproponowane przez nich stawki przez nich zwalają z nóg. 

Miasto na roboty tym razem zamierzało przeznaczyć 340 tys. zł, podczas gdy w pierwszym przetargu była to kwota 800 tys. zł. Jak wyjaśnia Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie kwota przeznaczona na prace remontowe jest o ponad połowę niższa ze względu na znacznie mniejszy zakres prac.

To już drugi przetarg 

W pierwszym przetargu ogłoszonym przez miasto pod koniec września zakres robót obejmował remont elewacji i dachu budynku kościoła wraz z renowacją tynków wewnętrznych, wzmocnieniem konstrukcji ścian, wykonaniem podświetlenia i konserwacją rzeźb. To wtedy miasto było gotowe przeznaczyć na ten cel 800 tys. zł podczas gdy jedyna oferta, która wpłynęła opiewała na 1 998 901,70 zł. Przetarg został unieważniony. 

W drugim przetargu, ogłoszonym pod koniec października, zakres prac ograniczono. Roboty miały polegać na remoncie elewacji i dachu budynku kościoła pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Cmentarnej 31 wraz z wzmocnieniem konstrukcji ścian.

Tym razem miasto planowało wydać 340 tys. Owszem wpłynęło 6 ofert od wykonawców jednak najwyższa z nich firmy z Knurowa opiewała na 1.932.705,18 zł natomiast najniższą 1 090 000,00 zł złożyła firma z Nowej Rudy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy