Reklama

Nowa Ruda. Dużo więcej za park przy ul. Strzeleckiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Google Maps

Nowa Ruda. Dużo więcej za park przy ul. Strzeleckiej - Zdjęcie główne

foto prt sc - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal pewne jest, że roboty przy dokończeniu przebudowy parku przy ul. Strzeleckiej w Nowej Rudzie prowadzić będzie noworudzka firma. W ogłoszonym przetargu ofertę, na kwotę 1,845 mln złotych, złożył tylko jeden wykonawca.

Nowa Ruda. Przypomnijmy, przetarg na przebudowę parku przy ul. Strzeleckiej wraz z budową fontanny, remontem kapliczek oraz renowacją szlaku pieszego na Górę św. Anny wygrała w lipcu 2020 r. firma Kvanta Granit z Przemyśla, wartość umowna robót wynosiła 1 834 200 złotych

Remonty miały się zakończyć do 31 października. Zadanie to jest realizowane w ramach projektu „Czesko-polski szlak grzbietowy - część wschodnia”. Owszem w początkowej fazie wykonawca dość energicznie przystąpił do robót i część rzeczy została wykonana.

Niestety, trwało to krótko...

Podkarpacka firma aneksowała kilkukrotnie umowę tłumacząc to m.in. koronawirusem itd. Zgodnie z aneksem nr 3 termin realizacji przebudowy upłynął 6 października 2021 r. niestety z firmą nie można się było skontaktować.

Wreszcie 19 stycznia 2022 r. władze Nowej Rudy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy odstąpiły od umowy i przystąpiły do opracowania dokumentacji na wszczęcie kolejnego przetargu umożliwiającego zakończenie robót.

Podwójnie drogi remont

Na ogłoszony przetarg wpłynęła jedna oferta, którą złożyła noworudzka firma Ogrody Artura Szkudłapskiego z kwotą 1 845 000 złotych. Zdaniem burmistrza Nowej Rudy Tomasza Kilińskiego prócz kwoty, która jest już w budżecie z realizacji projektu trzeba będzie do tej inwestycji dołożyć ok. 1 mln zł. Nie ma jeszcze ostatecznego rozliczenia.

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że nierzetelnej przemyskiej firmy władze miasta już nie znajdą nawet jeżeli jest winna pieniądze.

Jestem tym faktem po prostu zbulwersowany. Uważam, że to była nie trafiona inwestycja. Jak się okazuje nie zawszenajtańszy wykonawca jest najlepszy.
W tym momencie nie możemy zaprzestać tej inwestycji, musimy ją dokończyć, jednak uważam, że jest to dla nas kolejna nauczka na przyszłość przy wybieraniu ofert przetargowych
- przekonuje Andrzej Czerniatowicz, radny Rady Miejskiej w Nowej Rudzie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy