Reklama

Nowa Ruda. Królowe interpelacji

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Królowe interpelacji - Zdjęcie główne

Na zdjęciu od lewej: Jadwiga Ziemska, Magdalena Lichwa, Regina Wałęsa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: To kobiety w mijającej kadencji były bardziej aktywne w radzie miejskiej. Przeglądając liczbę interpelacji złożonych do burmistrza w imieniu mieszkańców na prowadzenie wysunęły się trzy radne: Jadwiga Ziemska, Magdalena Lichwa i Regina Wałęsa.

Nowa Ruda. Każdy radny może interpelować, a więc składać prośbę o wykonanie danego zadania. Najczęściej radni interpelują na prośbę mieszkańców, ale czasem też z własnej inicjatywy. Nie wszyscy jednak z tej możliwości korzystają, jak Andrzej Behan, Marta Chojecka, Jacek Cichański, Dawid Jędrzejewski, Zbigniew Karczewski i Jarosław Ubik.

Za to trzy radne pobiły w minionym roku na głowę innych rajców - Jadwiga Ziemska złożyła 27 interpelacji, Magdalena Lichwa 26, a Regina Wałęsa 23.

W jakich sprawach interpelowały radne?

Jadwiga Ziemska ostatnio w sprawie obowiązku noszenia maseczek w przychodniach i w aptekach, a wcześniej w sprawie utrzymania czystości i porządku w Słupcu. Przewodnicząca komisji rewizyjnej ma też na
koncie m.in. interpelację dotyczącą przeprowadzania częstszych patroli na ul. Kwiatkowskiego i w parku, czy montażu koszy na psie
odchody.

Magdalena Lichwa interpelowała ostatnio w sprawie porządku na cmentarzu w Słupcu, a wcześniej m.in. w sprawie umieszczenia tabliczki o niedokarmianiu zwierząt w pobliżu potoku Dzik, montażu progu zwalniającego na ul. Kołowej czy podcięcia drzew i krzaków w okolicy mostu kolejowego przy ul. Połoniny.

Regina Wałęsa niedawno interpelowała w sprawie naprawy drogi przy posesji na ul. Prusa 7 i 9, a wcześniej m.in. w sprawie zobligowania firmy wywożącej ubrania z kontenerów PCK o ich systematyczne opróżnianie, czy odmulenia i wyczyszczenia potoku Dzik.

Aktywność naszych radnych w interpelacjach w tej kadencji:

  • 0 interpelacji: Andrzej Behan, Marta Chojecka, Jacek Cichański, Dawid Jędrzejewski, Zbigniew Karczewski, Jarosław Ubik
  • 1 interpelacja: Bogusław Frącek, Halina Gajcy, Jerzy Strawiński
  • 2 interpelacje: Jolanta Kasprzyk, Janusz Staniocha
  • 3 interpelacje: Marian Kocoń, Piotr Wróbel
  • 5 interpelacji: Artur Turański, Kinga Wiechetek
  • 7 interpelacji: Andrzej Czerniatowicz, Jerzy Pulit
  • 14 interpelacji: Zdzisław Druciak
  • 23 interpelacje: Regina Wałęsa
  • 26 interpelacji: Magdalena Lichwa
  • 27 interpelacji: Jadwiga Ziemska

Ważne: Trwa zbiórka na badanie WES oraz rehabilitacja 16-miesięcznego Stasia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy