Reklama

Nowa Ruda. Mało czasu na złożenie wniosku o tani węgiel. Nowość - można kupić ekogroszek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Nowa Ruda. Mało czasu na złożenie wniosku o tani węgiel. Nowość -  można kupić ekogroszek - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewiele czasu zostało na złożenie wniosku na 1,5 tony węgla po preferencyjnej cenie 1,9 tys. zł który nabywamy za pośrednictwem noworudzkiego urzędu miasta. Można kupić również ekogroszek.

Nowa Ruda. Przypomnijmy, że każde gospodarstwo domowe w Nowej Rudzie mogło nabyć łącznie 3 tony węgla p 1 900 zł za tonę z dowózką, z czego 1,5 tony w ubiegłym roku, a kolejne w tym roku. 

Jest szansa na ekogroszek

Burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński pod koniec ubiegłego tygodnia poinformował, że miasto po raz pierwszy otrzymało w ofercie 150 tom ekogroszku.

Niestety do tej pory nie mieliśmy takiej możliwości, choć wiemy, że cześć mieszkańców o niego zabiegała.  Mamy nadzieje, że nie będziemy na niego czekać aż do kwietnia, bo niestety nie od nas zależy jaki węgiel i w jakim czasie będzie dostępny
- informuje Kiliński na swoim profilu społecznościowym.

Zostało mało czasu

Żeby jednak mieć możliwość nabycia taniego węgla przysługującego na ten rok, trzeba ponownie złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. 

Trzeba jeszcze raz złożyć wniosek, w którym w odpowiednim miejscu oświadczamy, że pobraliśmy np. 1,5 tony węgla. Teraz wnioskuje o pozostałe 1,5 tony węgla. Po złożeniu wniosku czeka na telefon od nas, bowiem w tej chwili rozpatrujemy jeszcze wnioski złożone w 2022 r.
- tłumaczy Marta Krupa, naczelnik Wydziału ochrony Środowiska. 

Urzędniczka dodaje: Po złożeniu wniosku na ten rok, będą one rozpatrywane w kolejności złożenia. Po weryfikacji jeżeli okaże się, że jesteśmy osobą uprawnioną do zakupu węgla po preferencyjnej cenie otrzymujemy telefon z naszego urzędu i wtedy mailowo albo osobiście odbieramy numer konta do wpłaty. Po jej dokonaniu z wnioskodawcą kontaktuje się jeden z dwóch współpracujących z nami składów opału i ustala termin przywozu węgla.

Czas na złożenie wniosku mamy do 10 lutego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy