Reklama

Nowa Ruda. Maturzyści bez studniówek?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Nowa Ruda. Maturzyści bez studniówek?  - Zdjęcie główne

Nowa Ruda. W tym roku studniówek raczej nie będzie | foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To kolejna tradycja zamrożona przez pandemię. Czy studniówki w tym roku już się nie odbędą?

Nowa Ruda. W ubiegłym roku się udało, a maturzyści zdążyli wybawić się na studniówkach przed wprowadzeniem w kraju stanu epidemii. W tym roku bali przedmaturalnych prawdopodobnie nie będzie, bo nie pozwalają na to wprowadzone obostrzenia. Zazwyczaj w styczniu lub lutym, na sto dni przed maturą przyszli maturzyści, w wieczorowych strojach, balem kończą i zaczynają pewien etap w swoim życiu. Ubiegłoroczni maturzyści jeszcze będą mieli co wspominać i opowiadać swoim dzieciom, bo studniówki zdążyły się odbyć przed ogłoszeniem stanu epidemii.

 

Nie odliczą 100 dni

Niestety. Tegoroczni maturzyści o wielkim balu teraz raczej mogą zapomnieć. Raczeej, bo może się odbędzie, ale za kilka miesięcy. - Być może będzie organizowany w czerwcu o ile będą ku temu warunki - ujawnia Robert Zynkowski. W NST organizacji balu w czerwcu na razie nie ma. - Moi uczniowie zrezygnowali i na razie niczego nie zaplanowali. Wiem, że niektóre szkoły planują taki bal maturalny po zdaniu matury, ale na ten moment wychowawcy nie zgłaszali mi, aby nasi uczniowie mieli takie plany – przyznaje Brygida Gąsior. - Myślę, że wynika to z tego, że o ile w liceach po maturze już jest koniec, to u nas są jeszcze egzaminy zawodowe. My mamy taką tradycję, od lat opracowaną, że klasy młodsze żegnają zawsze klasy starsze, ale o jakiejś szczególnej formie na ten rok jeszcze nie myśleliśmy – dodaje dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej.

 

Wyjeżdżają z miasta

Studniówki w poprzednich latach organizowały rady rodziców. Od lat odbywały się poza Nową Rudą. - W ubiegłym roku nasza studniówka odbyła się w Zagórzu Śl. Wówczas studniówka była jeszcze normalna, bo organizowana była na przełomie stycznia i lutego. Jeszcze zdążyliśmy przed pandemią - przypomina Robert Zynkowski, dyrektor noworudzkiego ogólniaka. W zeszłym roku na balu bawili się też uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej. - W ubiegłym roku studniówka odbyła się w restauracji przy Zamku Książ. W ostatnim czasie takim najpopularniejszym miejscem studniówek stał się Hotel Maria w Wałbrzychu, natomiast co jakiś czas rodzice wraz z uczniami wybierają nowe miejsce - dodaje Brygida Gąsior, dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy