Reklama

Nowa Ruda. Miejsca zielone czy parkingowe?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc Google Street View

Nowa Ruda. Miejsca zielone czy parkingowe? - Zdjęcie główne

foto prt sc Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wracamy do konfliktu mieszkańców Osiedla Wojska Polskiego z władzami spółdzielni Górnik. Pytamy radnych ze Słupca, którzy są też mieszkańcami tej dzielnicy, co jest bardziej potrzebne: zieleń, czy parking.

Nowa Ruda. Radni nie chcieli zająć jasnego stanowiska w sprawie głośnego konfliktu. - Miejsca parkingowe są potrzebne, ale też powinno być więcej zieleni - mówi radny Jerzy Pulit. - Gdybym miał wybierać: miejsca parkingowe czy zieleń, to wolałbym mieć zieleń - dodaje.

- Myślę, że to temat między zarządem spółdzielni a mieszkańcami - mówi radny Jarosław Ubik. - Głosy są takie, aby parking powstał na targowisku - dodaje. I mówi, że rozumie mieszkańców, którzy obawiają się betonowania miasta.

- Wydaje mi się, że powinna być rozmowa między tymi mieszkańcami a spółdzielnią, tak to powinno wyglądać - radny mówi Zdzisław Druciak. - W Słupcu potrzeba dużo zieleni, ale parkingi też są potrzebne, bo nie ma gdzie stawać. Na pewno trzeba o tym pomyśleć, a nie się kłócić - dodaje.

- Te dwie kwestie trzeba wyważyć - mówi radny Piotr Wróbel. - Przyznaję, że na osiedlach brakuje miejsc parkingowych. I to właśnie dlatego uważam, że inicjatywa spółdzielni mieszkaniowej dotycząca budowy nowego parkingu jest dobrą inicjatywą. Ale nie może to odbyć się kosztem pogorszenia warunków mieszkaniowych. Dlatego najważniejszy jest dialog i kompromis. Jeżeli część mieszkańców chce mieć zieleń, to może trzeba pomyśleć o innym miejscu na parking. W obliczu nadchodzących zmian klimatu należy robić wszystko, aby zachować jak najwięcej terenów zielonych. Nowa Ruda od wielu lat realizuje projekty, których celem jest urządzanie zieleni w mieście, tylko w tym roku w ramach projektu „Łagodzenie skutków zmian klimatu poprzez rozwój systemu zielono-niebieskiej infrastruktury...” zostanie nasadzonych w Nowej Rudzie ok. 14 tys. szt. drzew, krzewów i bylin - podkreśla.

Oświadczenie władz Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik

Przewodnicząca Rady Nadzorczej - Jadwiga Ziemska oraz Prezes Tomasz Tylak wystosowali oświadczenie w tej sprawie:

Szanowni Państwo od 29 czerwca na Facebook-u ukazują się wpisy Jolanty Kulpy, która oskarża organy samorządowe Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” w Nowej Rudzie, że zrobiono z członków spółdzielni jak określiła „totalnych idiotów”. Otóż ja Jadwiga Ziemska, jako Przewodnicząca Rady Nadzorczej SM „Górnik” oraz Tomasz Tylak Prezes SM „Górnik” jesteśmy zbulwersowani i oburzeni falą hejtu i pomówień, które tak naprawdę są żałosne. 

Pragniemy podkreślić, że najpierw należy mieć elementarną wiedzę w zakresie spółdzielczości, aby podejmować tematy i polemikę w tym zakresie. To co się ukazało i prezentuje Jolanta Kulpa to zlepek bzdur, kłamstw i pomówień. Ani ja Przewodnicząca Rady Nadzorczej, ani Prezes Spółdzielni ani Rada Nadzorcza czy Zarząd nie może podejmować takich uchwał, dlatego ich nie  podejmowaliśmy. Każdy organ ma swoje kompetencje i w takim zakresie działa. Zarząd ma obowiązek realizować uchwały najwyższego organu spółdzielni, jakim jest Walne Zgromadzenie, a Rada Nadzorcza ma sprawować kontrolę i nadzór nad ich realizacją. I tak działamy zgodnie z literą prawa.

Na uwagę zasługuje fakt, że Jolanta Kulpa nie jest członkiem spółdzielni i nie powinna się wypowiadać w tematach, o których nie wie i do których nie ma prawa. Rodzi się pytanie, skąd ma takie nieprawdziwe informacje? Ani Rada Nadzorcza ani Zarząd nie może środków finansowych uchwalonych przez Walne Zgromadzenie Członków na gazyfikację osiedla przekazywać na budowę parkingu czy też wypłacać mieszkańcom. 

Chociaż nie jest członkiem naszej spółdzielni, Jolanta Kulpa jako pierwsza zapisała się na dwa miejsca parkingowe, których jeszcze nie ma, a są przedmiotem jej szczególnego zainteresowania. Swoimi wpisami podważa autorytet Przewodniczącej Rady Nadzorczej, Prezesa SM oraz członków Rady Nadzorczej, osób publicznych godząc w ich dobre imię. 

Kulpa twierdzi, że na Walnym Zgromadzeniu Członków w formie korespondencyjnej w dniu 29 czerwca 2022 r. członkowie głosowali czy ma powstać parking? Otóż nikt z członków spółdzielni w tym dniu nie głosował czy ma powstać parking, bo najwyższy organ spółdzielni czyli Walne Zgromadzenie Członków tę decyzję podjęło jeszcze w 2018 r., o czym wiedzieli członkowie spółdzielni.

My jako Rada Nadzorcza oraz Zarząd mamy obowiązek realizować tę uchwałę. Dlatego został wykonany projekt budowlany, posiadamy pozwolenia na budowę, założony został dziennik budowy, w drodze przetargu wyłoniony został wykonawca, z którym podpisana została umowa. 

Totalne niezrozumienie przez Jolantę Kulpę treści uchwał nr 4 i 8 z 2022 r nad czym głosowali członkowie, a nie Jolanta Kulpa, która nie jest członkiem. Wyjaśniamy, że uchwały nr 4 i 8 dotyczą przeznaczenia nadwyżki bilansowej na budowę parkingu za czym opowiedzieli się członkowie naszej spółdzielni. Nie jest to uchwała dotycząca wyrażenia zgody na budowę parkingu. Geodeta, który pojawił się 28 czerwca br działał zgodnie z podpisaną umową, bo decyzja Walnego Zgromadzenia na budowę parkingu zapadła podkreślam w 2018 r.

Nieprawdą jest, że zostaną zniszczone klomby i ozdobna roślinność, bo ona pozostanie, nie będzie to parking betonowy i ogrodzony płotem.

Członkowie spółdzielni pytają nas, dlaczego dopuszczono do takich wpisów Jolanty Kulpy? Dlaczego grupa kilku osób próbuje skłócić i skonfliktować członków spółdzielni, siejąc hejt i nienawiść? Czemu mają służyć zgryźliwe i agresywne komentarze Jolanty Kulpy? Dlaczego nie ma się realizować uchwały najwyższego organu jakim jest Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni w zakresie budowy parkingu, który jest bardzo potrzebny. Przecież większość członków głosowała za jego budową. Dlaczego osoba, która nie jest członkiem spółdzielni ma podważać uchwałę Walnego Zgromadzenia Członków? 

Prezes potwierdza, że nieprawdą jest iż miał zapewniać Kulpę, że budowa jest odroczona do końca roku, totalne niezrozumienie stad Zarząd umieścił informacje na nieruchomościach o rozpoczęciu inwestycji od sierpnia br.Jolanta Kulpa swoimi wpisami próbuje znieważyć i upokorzyć organy samorządowe spółdzielni, działanie Przewodniczącej Rady Nadzorczej, całej Rady Nadzorczej i Prezesa oraz podważyć zaufanie do nas jako osób publicznych nie będąc członkiem spółdzielni. Dlatego, aby nie dopuścić do bezkarnego hejtu, siania nienawiści, obelg i kłamstw wystąpimy na drogę sądową za niesławienie i zniewagę oraz w obronie swoich dóbr osobistych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy