Reklama

Nowa Ruda. Mieszkańcy pytają: Co dalej z naszą byłą szkołą?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. Mieszkańcy pytają: Co dalej z naszą byłą szkołą? - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Są dwie opcje dotyczące nieruchomości po byłej szkole nr 2 przy ul. Sportowej w Nowej Rudzie - sprzedaż lub jej wykorzystanie, ale póki co budynek stoi i niszczeje.

Nowa Ruda. Za sprawą wielu mieszkańców, z którymi rozmawialiśmy po raz kolejny wracamy do tematu nieużytkowanego i niszczejącego już kilka lat budynku po Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie. Byli uczniowie, niejednokrotnie już w wieku 65+ twierdzą, że patrząc na to co się dzieje z ich szkołą pęka im serca.

Czy w tym mieście nie ma kogoś z głową, żeby pomyślał jak i do czego wykorzystać ten budynek
– pytają.

Jak wyjaśnia Tomasz Kiliński – burmistrz Nowej Rudy na ten moment nie mają pomysłu na ten budynek.

Jeżeli chodzi o ten budynek można podjąć szybszą decyzję o próbie jego zbycia. Wybór drogi polegającej na zbyciu oznacza rezygnację z rozważań na temat możliwości jego zagospodarowania
– wyjaśnia Kiliński.

Burmistrz dodaje: Jeżeli chodzi o jego zagospodarowania istotne są przede wszystkim kierunek i środki. Kierunki można sobie jeszcze wymyślać, ale trzeba jeszcze do tego dopasować środki. To nie jest coś co się zdarzy w jednej sekundzie i na pewno się tak nie zdarzy, bo to jest po prostu nie możliwe.

Nie ma czasu...

Zdaniem noworudzkiego radnego – Andrzeja Czerniatowicza budynek z roku na rok ulega dewastacji, więc trzeba się liczyć z tym, że jeżeli chcielibyśmy ten budynek sprzedać to on rokrocznie traci na wartości.

Jak mówi, jeżeli w tak szybkim tempie będzie postępowała jego degradacja, to podzieli los kilku innych budynków, które straszą nas na terenie miasta. O które budynki chodzi możemy się sami domyśleć.

Dlatego moim zdaniem, jeżeli nas nie stać na zagospodarowanie tego budynku to może sprzedać go z przeznaczeniem go np. na prywatne przedszkole. Lepsze jest takie rozwiązanie niż dopuszczenie do tego, że za kilka lat ten budynek w ogóle nie będzie się nadawał do jakiejkolwiek działalności a jedynie do rozbiórki ze względu na to, że będzie groził potencjalną katastrofą budowlaną.

Z ostatniej chwili: Dzisiaj rano, po 3 miesiącach od daty zgłoszenia, na terenie szkoły pojawili się pracownicy oraz sprzęt z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie, którzy zajmują się zabezpieczeniem – uregulowaniem wody wyciekającej spod muru oporowego obok budynku szkoły. Cieknąca woda w ostatnich dniach utworzyło spore bagienko. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy