Reklama

Nowa Ruda. Nie ma pomysłu na dawną szkołę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Nowa Ruda. Nie ma pomysłu na dawną szkołę - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Tomasz Kiliński przyznaje, że nie ma pomysłu na zagospodarowanie budynku i prawdopodobnie zostanie on wystawiony na sprzedaż. | foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Jeden z budynków po Szkole Podstawowej nr 2 coraz bardziej niszczeje. Uwagę na to zwrócili mieszkańcy, którzy przypomnieli o tym Tomaszowi Kilińskiemu w jednym z komentarzy na facebookowym profilu burmistrza. Co i kiedy powstanie w budynku opuszczonym przez szkołę, sprawdzała Agnieszka Góralczyk.

Nowa Ruda. O tym, że budynki po dawnej Szkole Podstawowej przy ul. Fredry i Sportowej nie powinny stać puste i niszczeć, burmistrz Nowej Rudy mówił już w 2020 r. Na zagospodarowanie jednego z nich pomysł znalazł się od razu - kolejny żłobek miejski, na który jest w mieście zapotrzebowanie.

Niestety drugi z budynków (budynek „A” przy ul. Sportowej) nie miał tyleszczęście i do dziś stoi pusty i popada w ruinę. Co prawda burmistrz myślał o tym, aby otworzyć tam Dzienny Dom Seniora, ale na to potrzebne byłyby dość duże pieniądze, któremusiałyby pochodzić z Unii. Swegoczasu były też osoby zainteresowane prowadzeniem w dawnej szkole działalności edukacyjnej (niepublicznego przedszkola), ale nic z tego nie wyszło.

Dziś Tomasz Kiliński przyznaje, że nie ma pomysłu na zagospodarowanie budynku i prawdopodobnie zostanie on wystawiony na sprzedaż.

Jak będzie zainteresowanie. Na ten moment nie widzimy jednak żadnego zadania gminy, które moglibyśmy tam zrealizować i  możliwości pozyskania na to pieniędzy
- twierdzi burmistrz Kiliński.

W ocenie Kilińskiego, choć jest to budynek stary, ma potencjał i na pewno potencjalny inwestor mógłby znaleźć pomysł na jego zagospodarowanie. Atutem jest też dość duży teren wokół budynku.

Przypominamy: Od kwietnia 2021 r. budynkiem „A” dawnej podstawówki zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Od tego czasu wykonano zabezpieczenia trzech zsypów węglowych nowymi pokrywami wykonanymi z desek drewnianych. Poprzednie pokrywy były wykonane z blachy metalowej i zostały skradzione.

Zabezpieczono też płytą paździerzową wybite okno od strony placu zabaw. Naprawiono uszkodzone ogrodzenie wokół budynku, zarówno od strony ul. Sportowej, jak i od strony przejścia z ul. Fredry pomiędzy budynkami „A” i „B”. Posprzątano też po zalaniu, do którego doszło po uszkodzeniu instalacji wodnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy