Reklama

Nowa Ruda. Prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podsumował 2022 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. Prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podsumował 2022 roku - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak w kryzysowym 2022 roku radziła sobie spółka Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego? Zapytaliśmy o to prezesa NTBS.

Nowa Ruda. Zdaniem prezesa Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Mariana Zdunka spółka zdała egzamin i udało jej się dostosować do panujących realiów. Nie należał on do łatwych z pewnością dla żadnej firmy w kraju. Skutki wojny na wschodzie odczuwamy wszyscy, galopującą inflację, wzrost stóp procentowych i inne czynniki zrobiły swoje.

Nie dziwi zatem fakt, że większość wspólnot mieszkaniowych zrezygnowała z planowanych wcześniej zadań a ograniczyła się jedynie do wykonania remontów tych najpilniejszych- głównie remontów dachów i niezbędnych remontów bieżących jak wymiany instalacji sanitarnych, elektrycznych itp. Podobnie było w zasobach gminnych.

NTBS - spółka oszczędza

Jak mówi Zdunek spółka oszczędza w każdym możliwym obszarze swojej działalności, tak aby nie przynosić strat.  

Co najmniej raz w tygodniu analizujemy sytuację finansowa spółki. Wiadomym jest, że oszczędzamy głównie na zakupie i zużyciu czynników cenotwórczych jak ciepło, gaz, energia elektryczna itp. Galopujący wzrost cen skłania również do oszczędności w zakupie rożnego rodzaju materiałów. W podobny sposób szukamy oszczędności w zasobach, którymi administrujemy i zarządzamy
- informuje szef NTBS. 

Czekają na rozstrzygnięcie przetargu

Do piątku, 24 lutego należy składać oferty w przetargu na zarządzanie i administrowanie budynkami i lokalami stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Nowa Ruda. Czy prezes miejskiej spółki nie obawia się wejścia na nasz rynek firmy z zewnątrz i przegranej? 

Jak mówi Marian Zdunek taka obawa jest zawsze, jest jednak dobrej myśli:

Na lokalnym rynku konkurencja jest widoczna
- dodaje.

Przeczytaj również: Oszuści w Wambierzycach i okolicy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy