Reklama

Nowa Ruda. PSZOK nie dla mieszkańców gminy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Google Maps

Nowa Ruda. PSZOK nie dla mieszkańców gminy - Zdjęcie główne

foto prt sc - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze niespełna trzy miesiące mieszkańcy gminy Nowa Ruda będą mogli korzystać z dobrodziejstwa darmowego przyjmowania śmieci w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w Nowej Rudzie.

Nowa Ruda. Nawet w przypadku, gdyby Noworudzkie Usługi Komunalne przegrały przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadami z tereny miasta Nowa Ruda spółka nadal będzie prowadzić Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Niepodległości 45 C.

Prowadzącym PSZOK pozostaje i nie może być inna firma niż NUK. Jest to umowa powierzenia na obsługę prowadzenie punktu i obsługę mieszkańców. To wynika z tego, że tytuł prawny do całej nieruchomości, czyli do tej działki ma Gmina Miejska Nowa Ruda natomiast umowę dzierżawy ma podpisaną spółka Noworudzkie Usługi Komunalne
- wyjaśnia Marta Krupa.

Urzędniczka dodaje: Jest to teren, gdzie znajduje się nieczynne składowisko odpadów komunalnych, gdzie NUK posiada również decyzję na rekultywację tego składowiska i żaden inny podmiot nie mógłby uzyskać zezwolenia na zbieranie odpadów na tym terenie, który tytuł prawny ma spółka i jest własnością Gminy Miejskiej Nowa Ruda.

To nie primaaprilisowy żart

Gmina Wiejska Nowa Ruda wystąpiła do miasta, że będzie prowadziła Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów we własnym zakresie.

Dotychczas mieszkańcy gminy Nowa Ruda mogą korzystać z PSZOK-u w Nowej Rudzie, a od 1 kwietnia gmina zadeklarowała posiadanie własnego punktu zbiórki odpadów. Także Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów przy ul. Niepodległości będzie prowadzony tylko i wyłącznie dla mieszkańców miasta Nowa Ruda
- mówi Marta Krupa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy