Reklama

Nowa Ruda. Rozstrzygnięcie przetargu na śmieci na dniach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay / ilustracyjne

Nowa Ruda. Rozstrzygnięcie przetargu na śmieci na dniach - Zdjęcie główne

foto pixabay / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Trwa weryfikacja ofert złożonych przez cztery firmy, które przystąpiły do przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów.

Nowa Ruda. Ponad dwa tygodnie temu otworzono oferty na przetarg ogłoszony przez Gminę Miejską Nowa Ruda dotyczący odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. 

Przypomnijmy, że oferty złożyły firmy: Sap – Bud Sylwester Kowal z Kamieńca Ząbkowickiego - 12 333 028,80 zł, Noworudzkie Usługi Komunalne - 13 583 577,22, FB Serwis Wrocław - 16 501 363,20 zł i     Alba Dolny Śląsk, która zaproponowała wykonanie usług za 14 661 530,94 zł.

Na czym polega weryfikacja?

Jak mówi Marta Krupa, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie, trwa weryfikacja pod względem środków podmiotowych.

Przy przystąpieniu do przetargu były składane oświadczenia o posiadanych uprawnieniach, a następnie firma, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę jest zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych do udzielenia informacji, że posiada odpowiednie środki finansowe, dysponuje potrzebnym sprzętem, dysponuje osobami zatrudnionymi na umowę o pracę, ma zaświadczenie o niekaralności itd. Każda z firm musie złożyć cały szereg dokumentów, które z tego co wiem już zostały przekazane. Obecnie komisja weryfikuje dokumenty
– mówi Krupa. 

Coś stoi na przeszkodzie ?

Żeby było ciekawiej, firma z Kamieńca Ząbkowickiego, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, czytaj najtańszą nie ma wpisu do rejestru w mieście, co m.in. pozwala na zwycięstwo w dochodowym interesie. 

Pani Marta tłumaczy, że wpis do rejestru musi być ze względu na ustawę czystości i porządkach w gminach. Tam jednym z punktów jest wyraźnie napisane, co i jak i są wskazane sankcję za brak jego posiadania- wyjaśnia szefowa noworudzkiego wydziału ochrony środowiska.  

Mogą przegrać przez brak wpisu?

Wpis do rejestru może trwać do 7 dni. Jeżeli w tym czasie gmina nie wydaje zaświadczenia o wpisie, to po 14 dniach uznaje się, że ten wpis do rejestru został wykonany. 

Każdy kto odbiera odpady z terenu miasta Nowa Ruda musi taki wpis mieć
- zaznacza Krupa. 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kamieniecka firma w chwili składania oferty takiego wpisu nie posiadała, posiłkowała się wpisem z gminy Nowa Ruda. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy