Reklama

Nowa Ruda. Szybko się dowiemy, kto będzie wywoził śmieci z terenu miasta

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Szybko się dowiemy, kto będzie wywoził śmieci z terenu miasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To może być rewolucyjna zmiana. Nowa Ruda była zmuszona ogłosić przetarg na wywóz i zagospodarowanie śmieci. Okazało się, że najniższą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z Kamieńca Ząbkowickiego.

Nowa Ruda. 9 grudnia ubiegłego roku władze Nowej Rudy ogłosiły przetarg na świadczenie usług związanych z odbieraniem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na których powstają odpady komunalne, z terenu Gminy Miejskiej Nowa Ruda, zagospodarowanie odpadów zebranych w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych położonego w Nowej Rudzie przy ul. Niepodległości 45c oraz usuwanie odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do składowania.

Spore zaskoczenie

Oferty otworzono 10 stycznia i okazało się, że ogłoszony przetarg wpłynęły aż 4 oferty. Najniższą z nich opiewającą na 12 333 028,80 zł złożyła firma z Kamieńca Ząbkowickiego o 1 250 548, 42 zł wyższą ofertę złożyła spółka Noworudzkie Usługi Komunalne. Alba Dolny Śląsk zaproponowała 14 661 530,94 zł, a ostatnią firma, która złożyła ofertę na 16 501 363,20 zł jest FB Serwis Wrocław.

Miasto musiało ogłosić przetarg

Jak wyjaśnia burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński spółka Noworudzkie Usługi Komunalne została powołana wiele lat temu przez dwie gminy Miasto Nowa Ruda i Gminę Wiejską Nowa Ruda do realizacji zadań związanych z między innymi gospodarką odpadami.

Niestety w ostatnim czasie gmina Nowa Ruda zaczęła wycofywać się z możliwości realizacji przez własny powołany do tego podmiot gospodarki odpadami ogłaszając przetarg. To spowodowało, że zgodnie z zasadami udzielania zamówienia w procedurze in house my zostaliśmy de facto zobligowani do ogłoszenia przetargu
– informuje Kiliński. 

Burmistrz dodaje, że jest to efekt działania gminy Nowa Ruda, która dzisiaj więcej zapłaci za śmieci, niż mogłaby płacić korzystając z usług Noworudzkich Usług Komunalnych. 

Bardzo szybko się dowiemy, kto wygrał

Ważne jest to, że jak przyznaje Tomasz Kiliński procedura rozstrzygania i prace komisji rozpoczęły się we wtorek, 10 stycznia.

Wszyscy wykonawcy, którzy złożyli oferty są wzywani do uzupełnienia wszelkich niezbędnych wymaganych w procedurze dokumentów. Jeżeli to uczynią komisja przetargowa będzie podejmować decyzje w tym zakresie
– reasumuje burmistrz.

Przedsiębiorstwo z Kamieńca Ząbkowickiego wygrało już przetarg i realizuje umowę na wywóz odpadów z terenów  niezamieszkałych w Nowej Rudzie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy