Reklama

Nowa Ruda. Samorządowcy zgodni - powstanie Cyklostrada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda. Wczoraj, 18 listopada, w Bardzie odbyły się konsultacje dotyczące budowy Cyklostrady Dolnośląskiej. Burmistrzowie z powiatow ząbkowickiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego podpisali deklarację potwierdzającą chęć współpracy.

Nowa Ruda. Do Centrum Kultury w Bardzie, na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Grzegorza Macko oraz Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Tymoteusza Myrdy przybyli samorządowcy. Gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Bardo - Krzysztof Żegański. Następnie Oficer Rowerowy z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, Piotr Nowicki, zaprezentował plany przebiegu tras cyklostrady i form finansowania zadania.

Spotkanie z samorządowcami było okazją do dyskusji na temat projektu i możliwych rozwiązań w zakresie finansowania i promocji projektu. Najważniejszym punktem spotkania było podpisanie deklaracji współpracy. Jeżeli wszystkie założenia projektu będą przebiegać zgodnie z planem, to w 2023 roku mogą powstać pierwsze odcinki nowych ścieżek rowerowych w ramach projektu.

Cyklostrada Dolnośląska - rowerzyści będą zadowoleni

Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Cyklostrada Dolnośląska to blisko 2 tysiące kilometrów tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. 

W samym powiecie kłodzkim w ramach Cyklostrady Dolnośląskiej ma powstać blisko 200 km tras rowerowych. Nazwane zostały: Trasa Sudecka, Trasa Złota i Trasa Kłodzka. Trasa Sudecka w dużej części będzie przebiegać przez gminy Nowa Ruda oraz Radków.

Przeczytaj również:

Autor: Zuza K. Wolska / info: UMiG Bardo

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy