Reklama

Nowa Ruda. Urząd ponownie przyjmuje wnioski o węgiel

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Nowa Ruda. Urząd ponownie przyjmuje wnioski o węgiel - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Urząd Miejski rozpoczął nowy nabór wniosków o zakup węgla w preferencyjnej cenie. Poznaj szczegóły.

Nowa Ruda. Od poniedziałku, 9 stycznia, można składać nowe wnioski. Wnioski złożone do końca roku 2022 r. są aktualne i będą systematycznie realizowane w miarę dostaw węgla z kopalń. Realizacja nowych wniosków z 2023 r. nastąpi dopiero po zrealizowaniu wszystkich wniosków złożonych w 2022 r. - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Kto może złożyć wniosek?

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego tj. m.in. osoby, którym wypłacono dodatek węglowy lub które złożyły wniosek o dodatek węglowy i został on pozytywnie rozpatrzony.

W przypadku gdy wnioskodawcą jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym spełniająca warunki uprawniające do dodatku węglowego, która nie złożyła wniosku o wypłatę tego dodatku, weryfikacja wniosku o zakup jest dokonywana, w szczególności w zakresie zgłoszenia lub wpisania głównego źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

Ile węgla można kupić?

Dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego przysługuje 3 tony węgla. Osoby, które już zakupiły węgiel od gminy w 2022 r, mogą pozostałą część węgla dokupić w 2023 r, składając nowy wniosek (do 10 lutego 2023 r.) w Urzędzie Miejskim w Nowej Rudzie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP.

Jakie koszty poniesie wnioskodawca w związku z zakupem węgla?

Węgiel sprzedawany będzie za 1 900 zł/tonę. W kwocie tej jest również zapewniony transport węgla pod wskazany we wniosku adres na terenie miasta.

Węgiel będą wydawać i rozwozić do mieszkańców w imieniu gminy:

  • Skład Opału Lidia Mieczkowska przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 27.
  • „Antracyt" Sprzedaż Opału Marek Warowy przy ul. Łużyckiej 14.  
Przeczytaj również: Czy mieszkańcy będą mieli źródlaną wodę w kranach?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy