Reklama

Nowa Ruda. Wyludnienie miasta jest dużym wyzwaniem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Nowa Ruda. Wyludnienie miasta jest dużym wyzwaniem - Zdjęcie główne

Ilu mieszkańców liczyła Nowa Ruda przez ostatnie 7 lat? | foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na koniec 2021 r. w Nowej Rudzie mieszkało 20 549 osób. Już 30 czerwca 2022 r mieszkańców było o 444 osób mniej, czyli 20 105 mieszkańców. Problem depopulacji miasta stanowi dla władz nie lada wyzwanie.

Nowa Ruda, podobnie jak inne miasta w Polsce, wyludnia się w zastraszającym tempie. Jakie działania mogą podejmować i podejmują władze miasta by ograniczyć ten proces?

Jak mówi burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński, jeżeli mowa o depopulacji jest to trwające od wielu lat zjawisko zarówno w naszym mieście, w całym regionie i tak naprawdę w całej Polsce, poza wielkimi aglomeracjami miejskimi i niektórymi gminami przy wielkich metropoliach w których osiedlają się nowi mieszkańcy. W pozostałych obszarach mamy do czynienia z większą lub mniejszą depopulacją.  

Przed nami wielkie wyzwanie

Kiliński przekonuje, że jest to naprawdę wielkie wyzwanie nie tylko dla naszego miasta, ale też dla Dolnego Śląska ZIT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej, bowiem we wszystkich strategiach rozwoju któregokolwiek obszaru czy to Dolnego Śląska, czy Euroregionu, czy ZIT – u AW w diagnozach jest to jednym z największych problemów i wyzwań dla wszystkich gmin, powiatów, czy województw. 

Nam w gminach pozostaje podejmować działania mające na celu jak najlepszych warunków jakości życia dla mieszkańców do tego by mieli, gdzie pracować, gdzie kształcić swoje dzieci, a także gdzie się leczyć i gdzie spełniać wolny czas – wyjaśnia Tomasz Kiliński. 

Burmistrz dodaje:

Wydaje mi się, że od lat realizując strategię rozwoju naszej gminy tak naprawdę mamy dzisiaj mamy bardzo małe, bądź nie mamy w ogóle bezrobocia. Można więc powiedzieć, że mieszkańcy naszego miasta i mieszkańcy regionu znajdują pracę i pracodawcy poszukują pracowników choć mamy świadomość tego, że nasi mieszkańcy pracują często poza granicami naszego kraju choćby w Czechach.

Ilu mieszkańców liczyła Nowa Ruda przez ostatnie 7 lat?

  • 2015 r. - 22 823 osób,
  • 2016 r. - 22 636 osób,
  • 2017 r. - 22 455 osób,
  • 2018 r. - 22 246 osób,
  • 2019 r. - 21 482 osób,
  • 2020 r. - 21 051 osób,
  • 2021 r. - 20 549 osób.

Przeczytaj również: Majątki noworudzkich urzędników. Co mają i ile zarabiają ludzie Kilińskiego?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy