Reklama

Nowa Ruda. Zapłacimy więcej za śmieci?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. Zapłacimy więcej za śmieci? - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Więcej za śmieci w Nowej Rudzie. Od 1 kwietnia mieszkańcy zapłacą 38 zł, a nie jak dotychczas 35 zł. Jak twierdzą władze miasta podwyżka za wywóz odpadów jest konieczna. Czteroosobowa rodzina za śmieci zapłaci 152 zł miesięcznie.

Nowa Ruda. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w środę, 26 stycznia radni zdecydują, czy mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

I tak od 1 kwietnia stawka za wywóz i zagospodarowanie odpadami miałaby wzrosnąć z 35 do 38 zł od mieszkańca (maksymalna stawka do marca jaką można narzucić 38,38 zł).

Pozostałaby 50% zniżki z tytułu posiadania karty dużej rodziny - 19 zł za osobę i 10% za posiadanie kompostownika - 34,2 zł. 

Obecnie ze zniżek w Nowej Rudzie korzystają 1 442 osoby z czego 223 osoby na podstawie karty dużej rodziny, a 1219 osób zaoferowało, że posiada kompostownik. Osoba, która nie segreguje śmieci zapłaci 76 zł. 

Dlaczego będą podwyżki?

W uzasadnieniu projektu uchwały możemy przeczytać, że z analiz wpływów i wydatków w związku z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadów komunalnych w gminie oraz biorąc pod wzgląd stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Miejskiej Nowa Ruda po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych, jak również prognozowane ilości odpadów na rok 2022 wynika, iż obowiązujące dotychczas stawki opłat nie pokryją kosztów opłat związanych z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadów komunalnych.

Według Marzeny Wolińskiej, zastępcy burmistrza Nowej Rudy nowe stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów wpływa wiele czynników cenotwórczych, między innymi inflacja, wzrost cen towarów, usług, energii, paliwa czy płac.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy