Reklama

Noworudzcy radni apelują w sprawie szpitala i poprawy dostępności do służby zdrowia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Noworudzcy radni apelują w sprawie szpitala i poprawy dostępności do służby zdrowia - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Noworudzcy radni jednogłośnie przyjęli apel w sprawie podjęcia działań zmierzających do poprawy dostępności usług medycznych w zakresie lecznictwa otwartego oraz zamkniętego dla mieszkańców Nowej Rudy oraz gmin ościennych.

Nowa Ruda. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie przyjęli apel dotyczący poprawy dostępności usług w zakresie lecznictwa otwartego i zamkniętego dla mieszkańców Nowej Rudy i gmin ościennych. 

Radni apelują o ponowne uruchomienie Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala w Nowej Rudzie, o modernizację szpitala przy ul. Szpitalnej, uruchomienie pracowni diagnostycznych umożliwiających mieszkańcom wykonanie badań bez konieczności dojazdu do innych miejscowości oraz długiego oczekiwania na ich wykonanie.

W przyjętym apelu radni również apelują o zwiększenie zwiększenia dostępności do usług rehabilitacyjnych, finansowanych w ramach NFZ, utrzymanie lub odtworzenie poradni specjalistycznych głównie z zakresu: chirurgii ogólnej, diabetologii, pulmonologii, ginekologii, endokrynologii, dermatologii, medycyny pracy, zdrowia psychicznego, poradni terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia, a także utrzymania ratownictwa medycznego, w tym specjalistycznego i podstawowego oraz utrzymanie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Apel zainicjowany przez komisję zdrowia i ekologii rady miejskiej został skierowany do Rady Powiatu Kłodzkiego, ZOZ w Kłodzku, Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu oraz do parlamentarzystów.

Tego chcą noworudzianie

Nie wiadomo na ile apel noworudzkich samorządowców zostanie wysłuchany i wpłynie na decyzje władz powiatu kłodzkiego i szefostwa szpitala powiatowego w Kłodzku. Jednak przewodnicząca Komisji Zdrowia i Ekologii Rady Miejskiej w Nowej Rudzie - Regina Wałęsa jest optymistką. 

Myślę, że nasz głos jest ważny. W apelu wyrażamy nie tylko swoje zdanie, ale przede wszystkim głosy mieszkańców. Nawet dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, która powiedziała mi bezpośrednio, że ona chce, żeby w Nowej Rudzie był szpital, żeby na terenie miasta była opieka zdrowotna, tak chce większość mieszkańców i jestem pewna, że nasze działania też są ważne
– mówi Wałęsa.

Przewodnicząca dodaje, że liczy na to, że pani dyrektor szpitala w Kłodzku – Jadwiga Radziejewska tak jak było wcześniej mówione pozyska pieniądze na modernizację naszego szpitala. Również co do przywrócenia oddziałów jestem przekonana, że wreszcie coś ruszy i pani dyrektor znajdzie wreszcie lekarza, żeby w Nowej Rudzie funkcjonował oddział wewnętrzny. 

Przeczytaj również: Były prezes CTS-u może wszystko?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy