Reklama

Nowa Ruda. Nowy wóz ratowniczo – gaśniczy za ponad milion złotych trafił do strażaków

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Flotę wozów bojowych Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Nowej Rudzie zasilił nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Warte 1 mln 250 tys. zł volvo to pojazd wielozadaniowy.

Nowa Ruda. Nasza Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej wzbogaciła się o fabrycznie nowy ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego.

Pojazd zabudowany na podwoziu VOLVO FMX 380 z napędem 4x4 posiada m.in. zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów wody, autopompę o wydajności 3200 l/min, działko wodno-pianowe, armaturę wodno-pianową, ubrania żaroodporne, zestaw pomp do pompowania wody, zestaw narzędzi hydraulicznych, przyrządy pomiarowe (radiometr, czujniki tlenku węgla, chloru, tlenomierz, siarkowodór, eksplozymetr), zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 (torba medyczna, nosze, defibrylator AED, walizkę oparzeniową, szyny Kramera), zestaw narzędzi burzących oraz zestaw do stabilizacji pojazdów oraz naruszonych konstrukcji.

Czym dysponuje JRG w Nowej Rudzie?

Obecnie Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza dysponuje trzema samochodami gaśniczymi. Jeden samochód średni na podwoziu Scani i dwa ciężkie samochody, to 13 -letnia scania – samochód, który m.in. uczestniczył w działaniach gaśniczych we Francji oraz w Grecji oraz najnowszy nabytek samochód volvo
– informuje zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie Mariusz Matuła. 

Nie tylko do gaszenia pożarów

Volvo, które trzy dni temu trafiło do noworudzkiej jednostki to typowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego.

Pojazd jest już w podziale bojowym i pewnie niektórzy mieszkańcy regionu noworudzko – radkowskiego już widzieli ten samochód podczas działań ratowniczo – gaśniczych. Jest to samochód pierwszo wyjazdowy
– mówi Matuła. 

Pojazd na swoim wyposażeniu ma całe spektrum narzędzi praktycznie do wszystkich dziedzin ratownictwa, którymi Państwowa Straż Pożarna się zajmuje. Jest tam m.in.: ciężki zestaw ratownictwa technicznego, zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw do stabilizacji pojazdów i naruszonych konstrukcji, zestaw medyczny. Samochód wyposażony jest również w przyrządy i urządzenia pomiarowe, tlenomierze, czujniki tlenku węgla itd. 

Volvo kosztowało grubo ponad 1 mln zł

Wartość pojazdu wynosi 1 mln 250 tyś zł. i został sfinansowany został przy współudziale środków Komendy Głównej PSP, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Urzędu Miasta i Gminy w Radkowie, Urzędu Gminy w Nowej Rudzie oraz Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy