Reklama

Nowy SUV dla noworudzkich policjantów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Nowy SUV dla noworudzkich policjantów - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy nieoznakowany radiowóz typu SUV trafi do policjantów z Komisariatu Policji w Nowej Rudy. Samochód trafi do kryminalnych w ramach akcji „Sponsoring 2022”.

Nowa Ruda. Rozmowy z samorządowcami z Nowej Rudy, Radkowa i gminy Nowa Ruda o zakupie nowego samochodu w systemie 50/50 trwały kilka miesięcy. Jak wspomina komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, początkowo planowano kupić oznakowany radiowóz, który miał trafić do policjantów z posterunku w Radkowie. Jednakże drastyczne podwyżki tego typu pojazdów sprawiło, że pojazdów oznakowanych w tym projekcie nie ma – można jedynie kupić samochód nieoznakowany.

Samochód nieoznakowany typu SUV będzie wykorzystywany przez policjantów operacyjnych. Zakup tego pojazdu na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszych trzech gmin
- mówi Michalski.

Na zakup samochodu z budżetu Nowej Rudy przekazane zostanie 20 tys. zł, tyle samo przekaże Radków w mniejszej kwocie dołoży się też gmina Nowa Ruda. 

Szef noworudzkich policjantów dodaje, że w sponsorowaniu tego samochodu oprócz trzech samorządów uczestniczy również Nadleśnictwo Jugów, które przekazało na ten cel 3 tys. zł. Natomiast pozostałe brakujące 7 tys. zł od jednego z banków „załatwiła” oficer prasowy kłodzkiej policji - Wioletta Martuszewska. 

Czym jeżdżą noworudzcy policjanci?

Policjanci z noworudzkiego komisariatu policji dysponują  8 samochodami służbowymi. Są to oznakowane radiowozy: 2 samochody marki Nissan Pathfinder, Hyundai i30, hybrydowa Toyota Corolla oraz Skoda Yeti w Nowej Rudzie i Skoda Yeti w Radkowie.

Oprócz tego policjanci operacyjni mają do dyspozycji samochody marki Kia Venga i Hyundai i20. Warto wspomnieć, że praktycznie wszystkie pojazdy, którymi dysponują nasi policjanci zostały zakupione dzięki hojności samorządów. 

Najprawdopodobniej w październiku trafi też do Straży Miejskiej w Nowej Rudzie nowy oznakowany samochód marki Toyota Rav4 na który miasto przeznaczyło ok. 130 tys. zł. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy