Odpadli po walce

Opublikowano: Aktualizacja:

Odpadli po walce - Zdjęcie główne

WiadomościPiłkarze noworudzkiego Piasta w ośmiu kończyli pucharowy mecz z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Beznadziejnie słaby sędzia widział przewinienia tylko jednej drużyny i niemalże doprowadził do przerwania zawodów z powodu zdekompletowania zespołu z Nowej Rudy.

Piast przegrał 2:3 tracąc trzecią bramkę w 118 minucie gry. Po 30 minutach gry było 2:0 dla gospodarzy i Piast grał w 10 bowiem czerwoną kartkę zobaczył Stasiński.  Ostatni kwadrans pierwszej połowy to napór osłabionego Piasta i gole Koprowskiego oraz Miki. Do przerwy 2:2. Po przerwie wynik nie ulega zmianie choć z boiska wylatują kolejni piłkarze Piasta: Kublik i Marusiak. Po ratunkowej akcji Marusiaka sędzia podyktował rzut karny dla Zamku, który obronił Kieloch. Od 76 minuty Piast grał w 8 przeciwko 11 a mimo to walczył o zwycięstwo.Kiedy wydawało się, że dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia,w 118 minucie gry gospodarze w zupełnie niegroźnej sytuacji zdobyli trzeciego gola. Mimo porażki zawodnikom Piasta należą sie wielkie brawa za heroiczną wręcz walkę i ambicję. Niewiele brakowało a w ośmiu pokonaliby jednego z kandydatów do awansu w rogrywkach klasy A.

Zamek Kamieniec Ząkowicki - Piast Nowa Ruda 3:2 Bramki dla Piasta : Koprowski, Mika.

Piast Nowa Ruda: Kieloch, Czechowicz, Osicki A., Osiecki, Stasiński, Kublik, Osicki S., Marusiak, Leśniarek, Koprowski, Mika. Na zmiany weszli Kowalczyk, Dobosz, Chorzewski.