Reklama

Po dożynkach w Tłumaczowie sołtys ma zapłacić za odtwarzanie muzyki

Opublikowano:
Autor:

Po dożynkach w Tłumaczowie sołtys ma zapłacić za odtwarzanie muzyki - Zdjęcie główne

Zabawa dożynkowa udała się.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabawa była świetna. Wieś wybawiła się przy muzyce. I w tym problem: nie opłacono ZAiKS-u.

Zabawa była świetna. Wieś wybawiła się przy muzyce. I w tym problem: nie opłacono ZAiKS-u.  - Wysłali do mnie maila na adres gminny przed dożynkami, ale ja sprawdzam tę skrzynkę od czasu do czasu, najczęściej przed sesjami - tłumaczy Janusz Gorczycki, sołtys Tłumaczowa. - No i otworzyłem tego maila już po dożynkach. Cóż, trzeba było płacić - dodaje. 

 

Czy ktoś doniósł na sołtysa? - Nie, ja też tak myślałem, ale nie - mówi Gorczycki. - Oni mi przysłali plakat promujący nasze dożynki ściągnięty z Facebooka. Stamtąd się dowiedzieli - dodaje.

 

Jak dużo musiał zapłacić sołtys? - 130 zł, poskładaliśmy się na to - odpowiada. - Ale to takie śmieszne, że wysłali to pismo przed dożynkami, bo przecież one mogły się nie odbyć z powodu deszczu - dodaje.

A jak to jest w innych miejscowościach?

- My też płaciliśmy ZAiKS-owi. W tym roku przed dożynkami sami zapłaciliśmy, ale rok temu było tak, że zanim ja zdążyłam zapłacić, już wysłali do nas pismo - mówi Izabela Zadrożna, sołtys Bożkowa.

 

Zapytaliśmy rzeczniczkę ZAiKS-u o pobieranie opłat za odtwarzanie muzyki na dożynkach wiejskich. Czy ZAiKS standardowo wysyła monity do wszystkich sołtysów wsi organizujących święto plonów, czy też jest to kontrola wybiórcza? Czekamy na odpowiedź.

 

Co robi ZAiKS?

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS (od Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych) jest największą w Polsce organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Istnieje od ponad wieku. Co roku przekazuje twórcom wiele milionów złotych należnych im wynagrodzeń. Aby zapewnić autorkom i autorom wynagrodzenie za wykorzystanie ich utworów ZAiKS udziela w imieniu twórcy zgody na korzystanie z jego utworów oraz pobiera wynagrodzenia autorskie od firm, instytucji i osób, które wykorzystują twórczość w swojej działalności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy