Reklama

Powiat Kłodzki. Krok bliżej do potężnych pieniędzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Cezary Przybylski

Powiat Kłodzki. Krok bliżej do potężnych pieniędzy - Zdjęcie główne

foto FB - Cezary Przybylski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 590 mln euro dla Subregionu Wałbrzyskiego coraz bliżej? Wczoraj w Chorzowie odbyło się ważne spotkanie w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

W poniedziałek, 5 grudnia, w Chorzowie Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego wziął udział w spotkaniu samorządowców polskich regionów górniczych z Fransem Timmermansem – wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej oraz europosłem Jerzym Buzkiem. Spotkanie dotyczy Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz wyzwań, które stoją przed nami podczas skutecznego wykorzystywania tych środków finansowych. 

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji dla Dolnego Śląska to ponad 581 mln euro, które wynegocjowano dla subregionu wałbrzyskiego. Subregion Wałbrzyski to obszar naznaczony chaotycznym procesem odchodzenia od wydobycia węgla w latach 90-tych. Środki finansowe pozwolą na dokończenie transformacji - m.in. na dekarbonizację i termomodernizację budynków, przywrócenie wartości terenów pogórniczych i pokopalnianych oraz budowanie potencjału gospodarczego i społecznego subregionu.

Negocjacje FST dla subregionu wałbrzyskiego nie były łatwe. Bardzo ważne było wsparcie Zarządu Województwa przez dolnośląskich samorządowców. Dziękuję również panu europosłowi Jerzemu Buzkowi za tak ogromny wkład w budowanie podwalin Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i nieocenione wsparcie dla sprawy dolnośląskiej
- informuje na swoim profilu marszałek Przybylski.

Kasa z funduszu a Nowa Ruda

Pieniądze na które ma szanse Nowa Ruda w ramach Funduszy Sprawiedliwej Transformacji, które mogą trafić do Subregionu Wałbrzyskiego, czyli to te, na terenie których jeszcze niedawno prowadzono wydobycie węgla - Nowa Ruda, Nowa Ruda Gmina Wiejska, Radków, Głuszyca, Jedlina- Zdrój, Czarny Bór, Wałbrzych, Boguszów-Gorce, Kamienna Góra, Kamienna Góra Gmina Wiejska, Lubawka jak też wszystkie pozostałe, gdzie również praktycznie całe życie gospodarcze związane było z zagłębiem węglowym zlikwidowanego w latach 90-tych.

Wstępne założenia władz Nowej Rudy z pozyskanych środków przewiduje między innymi dekarbonizację, termomodernizację budynków mieszkalnych z rewitalizację obszaru ulicy Obozowej. Jest to wielopłaszczyznowy projekt związany z modernizacją, budową infrastruktury z terenami zielonymi, aranżacja i tworzenie kolejnych terenów zielonych na terenie Nowej Rudy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy