Reklama

Gmina Nowa Ruda. Nadal bez remontu drogi Włodowice-Świerki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Gmina Nowa Ruda. Nadal bez remontu drogi Włodowice-Świerki - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Remontu drogi w najbliższym czasie nie będzie | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki złożył 5️ wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład o dofinansowanie zadań - inwestycji strategicznych w powiecie. Niestety żaden z nich nie dotyczy przebudowy ok. 10 km drogi powiatowej łączącej Włodowice ze Świerkami.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku złożyło 5️ wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład o dofinansowanie zadań - inwestycji strategicznych w powiecie. Jeżeli chodzi o inwestycje drogowe najdroższa z nich dotyczy przebudowy drogi do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie i przygranicznych terenów turystycznych w tym gruntowny remont 2 mostów w ciągu drogi Stronie Śląskie-Bielice.

Na to Starostwo Powiatowe w Kłodzku chce pozyskać prawie 15,5 mln zł. Kolejny wniosek związany jest z przebudową drogi powiatowej Starków-Krosnowice, w tym przypadku wnioskowana kwota wynosi prawie 5 mln zł.  

Wnioski złożone w ramach III edycji – dotyczy obszarów popegeerowskich to: przebudowa dwóch odcinków dróg powiatowych na terenie gminy Międzylesie, Nowa Wieś – Goworów, Roztoki – Goworów wnioskowana kwota to 7 892 920 zł, a także przebudowa dwóch odcinków dróg powiatowych w Długopolu Górnym – w ramach poprawy komunikacji terenów popegeerowskich wnioskowana kwota to 1 999 200 zł. 

Jeżeli zaś chodzi o wnioski z zakresu infrastruktury edukacyjnej, to kłodzkie starostwo złożyło jeden wniosek na budowę Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną na to powiat chce pozyskać rekordową wnioskowana kwotę 20 145 000 zł.

Nadal bez remontu drogi Włodowice – Świerki

Niestety żaden z wniosków nie dotyczy przebudowy będącej w tragicznym stanie technicznym drogi powiatowej 333D Świerki-Włodowice. Zadowoleni z takiego stanu rzeczy na pewno nie będą mieszkańcy wsi Dworki, Krajanów, Sokolica oraz Świerków, którzy o jej remont walczą już wiele lat.

Jak informuje Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, z racji tego, ze w pierwszym naborze do Polskiego ładu powiat składał wniosek m.in. dla Nowej Rudy i na to pieniądze pozyskano, to trzeba zachować zasadę równomiernego rozwoju, czyli w kolejnej edycji rządowego programu spróbować uzyskać pieniądze dla innych gmin:

Nie możemy przy okazji różnych naborów składać wniosków o pieniądze dla tych samych gmin, bo inni mogliby mieć pretensje. Przy okazji chciałbym przypomnieć, że my z gminami ustalamy priorytety, jeżeli chodzi o remonty dróg.

W dalszej kolejności, jeżeli chodzi o remonty dróg w gminie Nowa Ruda jest droga Ludwikowice Kłodzkie-Sokolec, a także powtarzający się wniosek o remont drogi do Przygórza. Dlatego chcemy remontować drogi w miarę posiadanych środków i w miarę dostępnych źródeł naboru
-  tłumaczy Marchewka. 

Jeżeli chodzi o drogę Włodowice-Świerki Starostwo Powiatowe w Kłodzku chciało pozyskać kasę z dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jednak jak zaznacza Marchewka temat ten wypadł, ponieważ od dwóch lat wojewoda nie przyznaje środków na ten cel. Piotr Marchewka przyznaje, że na remont tej drogi trzeba będzie znaleźć inne źródła finansowania:

Jeżeli na wakacje będzie nabór z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to plan jest taki, że starostwo zrobi z tych pieniędzy dokumentację drogi Ludwikowice Kłodzkie-Sokolec, a jeżeli będzie kolejny nabór wniosków na Polski Ład chcemy złożyć wniosek o pieniądze na drogę do Przygórza, a w dalszej kolejności przymierzać się do drogi Świerki-Włodowice, ale na to musimy poczekać.

Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy