Reklama

Prezesi nadal będą zarabiać krocie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Prezesi nadal będą zarabiać krocie - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Wałbrzycha obniżył wynagrodzenia swoim prezesem. Bednarczyk i Kiliński ani myślą o takich obniżkach dla swoich prezesów.

Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha Ja również w ramach solidarności zrezygnowałem z 1/3 swojego wynagrodzenia na rzecz zakupu 50 biletów do instytucji kultury z możliwością ich wykorzystania w ciągu roku i tak będę robił co miesiąc, przez najbliższe trzy miesiące. Prezesi wyrazili zgodę na obniżkę ich wynagrodzenia, żeby również wyrazić solidarność. To element takiego symbolicznego, solidarnego wsparcia. Choćby nawet tylko emocjonalnego wobec tych, którym się pogorszyło. Wielu Polakom jest i będzie ciężko. Prezesi spółek wyrazili taką wolę i chęć. Nie jest to w Polsce popularne, ale na świecie politycy, prezesi, czy szefostwa wielkich koncernów dokonują takich gestów. Poza tym te pieniądze zostają w spółce, więc później można je na coś wykorzystać. Pensję prezesów wałbrzyskich spółek miejskich obniżono na trzy miesiące. To obniżka czasowa wynikająca z tego, że nie wiemy do końca co będzie dalej, więc musimy jakoś te zdarzenia projektować. Jeżeli okaże się, że kryzys czy sytuacja nie rozwiąże się tak szybko, jakbyśmy chcieli i będzie trwać dalej, to wówczas będziemy rozważać co dalej zrobić. Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa To polityczna sprawa. Mam jedną, czy dwie spółki. Obniżę pensję prezesowi Radkowskich Usług Komunalnych, który zarabia ile zarabia o 30% to w końcu rzuci mi tym wszystkim i nie będzie siedział tu dzień oraz noc i zajmował się jednym ujęciem, drugim, trzecim, kanalizacją, gospodarką odpadami. Już kiedyś Kaczyński zabrał burmistrzom „13”. Zabrał mi 2 tys. zł z pensji, bo przecież zarabialiśmy za dużo. Co ja na tym zyskam? Przecież to grosze w skali budżetu gminy. Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy To bardzo szeroki temat do dyskusji. Zależy jakim prezesom i w jakich spółkach zdecydowano się na obniżenie pensji. Jaki to naprawdę ma cel, jak wysokie są pensje, czy są wyższe od pensji naszych prezesów? To może również zależeć od sytuacji wewnętrznej danej spółki. My na razie rozważamy różne metody oszczędności w spółkach. Na ten moment nie dyskutujemy o obniżenia wynagrodzeń zarządów spółek, które na rynku wynagrodzeń zarządów spółek nie są wynagrodzeniami wysokimi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy