Różnica klas - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościBardzo widoczna była różnica klas rozgrywkowych w dzisiejszym  meczu sparingowym pomiędzy noworudzkim Piastem a Zjednoczonymi Ścinawka.

Piast wygrał 5:2, a przebieg meczu wskazywał na to, że to noworudzianie występują co najmniej w klasie okręgowej  w drużyna ze Ścinawki klasę niżej. Tymczasem, to klub z położonej pod Nową Rudą wsi jest obecnie wyżej notowany. Już po 15 minutach gry Piast prowadził 2:0.Najpierw Sławomir Osicki pięknym strzałem z 25 metrów zaskoczył bramkarza gości. Chwilę później strzałem z dystansu drugą bramkę dla Piasta zdobył Kublik. Drużyna beniaminka klasy okręgowej praktycznie nie istniała na boisku. Piast był lepszy w każdej formacji. Pewnie grała obrona. Wiele ciekawych rozwiązań w grze ofensywnej stosowali pomocnicy Piasta. Znakomicie grał Osiecki, Osicki S. i Krzysiak. Raz po raz popłoch pod bramką Zjednoczonych siali Furmanek i Koprowski.  W 43 minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Furmanek, który strzałem z 20 metrów umieścił piłkę w okienku bramki gości. Po przerwie gra się nieco wyrównała jednak, to Piast nadawał ton grze. Co prawda Ścinawka zdobyła kontaktowego gola na 3:1 po uderzeniu Saczki ale było to raczej wynikiem pewności siebie i niefrasobliwości zawodników z Nowej Rudy niż zasługą dobrej gry gości. Piast szybko odpowiedział golami Miki i Kublika. Ligowcom z okręgówki na otarcie łez pozostał gol Kamińskiego na (prawdopodobnie ze spalonego) na 2:5. Mecz pokazał gdzie, tak naprawdę jest miejsce Piasta. Niestety na dziś, to beznadziejnie słaby zespół ze Ścinawki będzie grał w lidze okręgowej a Piast w klasie A.
Piast Nowa Ruda – Zjednoczeni Ścinawka 5:2 Bramki: Osicki S., Furmanek, Mika, Kublik 2 dla Piasta; Saczka i Kamiński Zjednoczonych.