Reklama

Ratno Dolne. Złodzieje i policjanci z psami tropiącymi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Ratno Dolne. Złodzieje i policjanci z psami tropiącymi - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To niszczenie dla niszczenia, bo korzyści nie mają z tego żadnych – tak o radkowskich wandalach, którzy niszczą Zamek w Ratnie Dolnym mówi jego właściciel. Są też złodzieje i policjanci z psami tropiącymi, którzy próbują ich znaleźć. To nie film, a radkowska rzeczywistość, której sprostać musi Karol Głowa.

Gmina Radków. Karol Głowa lekko nie ma. Nie dość, że po kupieniu musi przywrócić zabytkowej ruinie dawny blask, to jeszcze musi walczyć z wandalami, którzy w Radkowie i okolicznych wsiach robią co im się żywnie podoba. Jednym słowem mówiąc niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze. Teraz gdy nowy właściciel zaczął powoli odgruzowywać główny budynek zamku okazało się, że niszczyciele i na jego teren się zapuścili.

Zrobiliśmy tymczasowe drzwi, żeby zabezpieczyć wejście do środka oficyny, w której coś może się zawalić. Drzwi zostały wyrwane. W zeszłym roku założyliśmy w parku piękny trawnik. Ktoś jeździł po nim samochodem i zostawił koleiny. To nie jest miejsce do jeżdżenia samochodem
– załamuje ręce Karol Głowa.

Właściciel zamku dodaje: Skradziono nowe narzędzia. Zabezpieczyliśmy wejście do zamku i ktoś to zabezpieczenie zniszczył, żeby wejść do środka i zobaczyć gruzy. To niszczenie dla niszczenia, bo nikt nie ma z tego żadnych korzyści. 

Kradzież narzędzi została zgłoszona na policję, a reakcja policjantów przeszła najśmielsze oczekiwania właściciela zamku.

Nie spodziewałem się takiej reakcji. Przyjechali z psami tropiącymi, pozdejmowali odciski palców. Reakcja była super. Ale złodzieje też wiedzą co robią. Po artykułach, które publikujecie widać, że dobrze przygotowują się do akcji
– przyznaje Karol Głowa. 

Karol Głowa zapewnia, że postara się, aby w tym roku obiekt został w całości zabezpieczony, a na noc był zamykany. Zamontowany zostanie też monitoring. Zaś w drugiej połowie roku właściciel zamku w Ratnie Dolnym zatrudni administratora, który rano będzie przychodził i otwierał wszystko, a wieczorem zamykał. Działania muszą być podjęte szybko, bo w opracowaniu jest już projekt wykonania małej architektury parku jak ławki, kosze na śmieci, alejki itp. I szkoda byłoby, aby wandale wszystko zniszczyli.

Wandale nie odpuszczają

W ubiegłym roku noworudzcy policjanci prowadzili 55 postępowań dotyczących niszczenia i aktów wandalizmu. Z miasta i gminy Nowa Ruda było prowadzonych 49 spraw, a z miasta i gminy Radków 6.

Większość z nich dotyczyła niszczenia zaparkowanych samochodów, w których dochodziło do przebicia opon, porysowania lakieru, wybicia szyb. Niszczone były też elewacje na nowo wyremontowanych kamienicach. Wybijane były szyby wystawowe sklepów. Niszczono drzwi wejściowe do budynków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy