Reklama

Religijne nieprawidłowości w noworudzkim ogólniaku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Religijne nieprawidłowości w noworudzkim ogólniaku - Zdjęcie główne

Choć liceum, któremu szefuje Zynkowski trafiło na ogólnopolską mapę (nie) równości w szkole, to on sam, żadnych nieprawidłowości się w organizacji zajęć religii nie dopatrzył

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ogólnopolską mapę (nie) równości w szkole trafiła kolejna noworudzka placówka. Tym razem do nieprawidłowości ma dochodzić w Liceum im. H. Sienkiewicza.

Noworudzkie liceum jest drugą szkołą, która znalazła się na mapie. Wcześniej trafił na nią Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Drogosławiu. Umieszczenie szkoły na mapie to wyraźny sygnał od rodziców o tym, że zauważyli, że dochodzi w niej do nieprawidłowości w organizacji lekcji religii i etyki. Mapę stworzyła Fundacja Wolność od Religii z Lublina. Było to konieczne, bo rośnie liczba zgłoszeń od rodziców, którzy uważają, że w szkołach coraz częściej dochodzi do naruszeń godności czy wyzwania. Mapa ma pokazać skalę tych naruszeń w Polsce. Dziś fundacja ma takich zgłoszeń ponad 1000 i dotyczą one kilkuset szkół. 

Robert Zynkowski, dyrektor szkoły komentuje wskazane na mapie nieprawidłowości:

 

 

"Okienka" spowodowane umieszczeniem katechezy między lekcjami obowiązkowymi:

Uczniowie, którzy nie chodzą na religię (a takich uczniów nie ma wielu) mają zapewnioną opiekę w bibliotece. Nie jest to możliwe, żeby lekcje religii były na pierwszej lub ostatniej lekcji. Są też w środku planu zajęć. 

 

Nieprawidłowości w organizacji zastępstw (np. katecheza lub modlitwa na zastępstwie z przedmiotu obowiązkowego lub zastępstwa z przedmiotów obowiązkowych na katechezie, na której części uczniów ma prawa nie być):

Nigdy takiej sytuacji nie było, bo księża nie mają czasu.

 

Przemoc symboliczna i wartości szkoły: krzyże w salach i pomieszczeniach szkolnych:

Nigdy nikomu ten krzyż nie przeszkadzał. Przez tyle lat, co jestem dyrektorem. Nawet osobom, które nie chodzą na religię. Takiego problemu nie było. Jeżeli ktoś by coś takiego zgłosił, pochyliłbym się nad problemem i jego rozwiązaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy