Remis z Zamkiem

Opublikowano: Aktualizacja:

Remis z Zamkiem - Zdjęcie główne

WiadomościPiast Nowa Ruda zremisował 2:2 n wyjeździe z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Pierwsza połowa meczu bezbarwna ze wskazaniem na gospodarzy. Piast grał po prostu źle.

W 35 minucie po stracie piłki przez Bolisegę gospodarze zdobyli gola po strzale Głowaka. Po przerwie Piast zaczął grać tak jak tego oczekują jego sympatycy. Gospodarze praktycznie nie wychodzili na jego połowę boiska. Efektem była wyrównująca bramka w 75 minucie autorstwa Grzegorza Czepiela. Piast nadal atakował a mimo to stracił gola. Po pierwszej udanej w drugiej połowie akcji gospodarzy Głąb strzelił drugiego gola dla gospodarzy. Była to 79 minuta gry. Na ripostę Piasta nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później po fualu na Mice, rzut wolny perfekcyjnie wykonał Krzysztof Stasiński, który po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. 2:2. Chwilę później strzał Krzysztofa Miki wylądował na słupku bramki Zamku. Mimo ataków Piasta wynik meczu nie uległ  już zmianie. Po ciężkim meczu Piast zremisował w Kamieńcu 2:2. Po meczu należy odnotować co najmniej dwa pozytywy. Po pierwsze był to pierwszy mecz w tym sezonie , w którym Piast zagrał po przerwie lepiej niż w pierwszej połowie. Po drugie po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Mariusz Pańczyk, który nie popełnił ani jednego błędu, imponował doświadczeniem i spokojem a jego długie podania spadały wprost "na nos" naszym pomocnikom i napastnikom. Remis w Kamieńcu pozwolił naszym piłkarzom na zachowanie szans na awans. Tym bardziej, że punkty straciła Polonia Bystrzyca , która zaledwie zremisowała z Orlętami Krosnowice 1:1. Niespodziewanym liderem został Trojan Lądek Zdrój , który pokonał 5:2 Zamek Trzebieszowice. Trojan ma jednak przed sobą mecze zarówno z Piastem jak i Polonią.

Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Piast Nowa Ruda2:2

Piast: Turkowicz, Bolisęga, Pieróg, Pańczyk, Osicki A., Koprowski (Stasiński), Mika, Osicki S.(Leśniarek), Osiecki (Czechowicz), Czepiel, Pasek (Marusiak). Bramki : Czepiel, Stasiński

Juniorzy Piasta w dalszym ciagu pozostaję liderm klasy okregowej. Podopieczni Tomasz Czechowicza pokonali Zamek 4:2. Już po czterdziestu minach gry noworudzianie prowadzili 4:0 a łupem bramkowym podzielili się , zdobywca hat - tricka Janek oraz Ulatowski. Gospodarze dopiero w drugiej odsłonie zdobyli dwa gole jednak nie udało im sie doprowadzić do wyrównania.

Piast: Kieloch, Styrczula (Salbierz), Sworniowski (Jarosz), Krzysiak, Kowalczyk, Janek, Wilczek, Ulatowski, Orawiec, Pieróg, Suloski J.