Reklama

Remontu Wrzosowej nie będzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Remontu Wrzosowej nie będzie? - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O pilny remont drogi od ul. Zielonka do poszczególnych działek prosili mieszkańcy ul. Wrzosowej w dzielnicy Słupiec, którzy chcieli również wydzielenia z działki nr 7 drogi dojazdowej. Dziś wiadomo już, że kasy nie ma, więc remontu nie będzie w tym roku.

Brak utwardzonej nawierzchni utrudnia m.in. dostawę materiałów budowlanych, a tereny przy ul. Wrzosowej zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną. Wspomniana droga nie ma też odwodnienia i jest w złym stanie technicznym. Są na niej głębokie zagłębienia i wyboje, a to z kolei uniemożliwia bezpieczną komunikację. Ale to nie przekonuje władz Nowej Rudy, aby drogę wyremontować w tym roku. - Szacunkowy koszt remontu nawierzchni materiałem kamiennym na odcinku ok. 330 metrów to 93 tys. zł. Szacunkowy koszt wykonania prac na całym odcinku ul. Wrzosowej o długości ok. 550 metrów to 154 tys. zł - wylicza Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Remont ulicy Wrzosowej jest zasadny, ale w chwili obecnej brak jest dodatkowych środków finansowych w budżecie. Zadanie to zostanie umieszczone w propozycjach do budżetu na rok 2021. Wydział Mienia Komunalnego zlecił też uprawnionemu geodecie wskazanie granic działki drogowej stanowiącej dojazd do działek - zapewnia Kiliński. Jak informuje burmistrz, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza wydzielenie drogi wewnętrznej z działki gminnej nr 7, ale ze względu na wysokie koszty odrolnienia oraz urządzenia drogi również to musi poczekać. - Posiadamy koncepcję odwodnienia rejonu ulic Widokowej, Zagórze i Zielonki. Został zlecony podział geodezyjny, który po zabezpieczeniu środków w budżecie umożliwi wykonanie odwodnienia ul. Widokowej - zapowiada Kiliński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy