Reklama

Rozpoczęcie roku akademickiego Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 3 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nowa Ruda. Na inaugurację licznie przybyli Słuchacze NUTW oraz zaproszeni goście. W uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego uczestniczyła Monika Wielichowska - posłanka na Sejm RP. W uroczystości udział wzięli również Tomasz Kiliński - burmistrz Nowej Rudy, Agata Pilarska - dyrektor MOK w Nowej Rudzie, Piotr Bernat, - pracownik naukowy PWSZ w Nysie, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - wicestarosta kłodzki oraz członkowie zaprzyjaźnionych UTW z regionu. 

Na ręce pani Anny Szczepan, Pełnomocniczki dyrektor MOK ds. Noworudzkiego UTW, złożono życzenia dla całej studenckiej braci i przekazano upominki. Miłym akcentem uroczystości było złożenie życzeń Karolinie Popiel - Honorowej Rektor NUTW, obecnie członkini Dolnośląskiej Społecznej Rady Senioralnej.   

Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku - to już 15 lat

Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje od kwietnia 2007 roku. Swoją działalność rozpoczął przy Polsko-Czeskiej Wyższej Szkole Biznesu i Sportu „Collegium Glacense”, a od października 2009 roku działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. Początkowa liczba około dwudziestu słuchaczy rozrosła się w chwili obecnej do ponad 160 osób.

Niezwykła atmosfera jaka panuje wśród studentów, atrakcyjna oferta ciekawych zajęć i wykładów, wspólne wycieczki i wyjazdy sprawiają, że stale przybywa nowych studentów. Każdy ze słuchaczy, w szerokim wachlarzu zajęć, znajdzie coś dla siebie, nie sposób się tutaj nudzić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy