reklama

Rozwiążą problem w wody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozwiążą problem w wody - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJest źle, ma być lepiej. Noworudzkie wodociągi chcą rozwiązać problem z ciśnieniem wody w mieście i gminie Nowa Ruda.
reklama

Pomóc ma w tym budowa systemu telemetrycznego za ok. 2 miliony złotych. Ciągłe problemy z ciśnieniem lub brakiem wody spędzają sen z powiek mieszkańcom. Zwłaszcza tym, którzy mieszkają w górnych częściach Nowej Rudy i okolicznych wsi. 11 i 12 listopada problem z wodą mieli mieszkańcy ulic: Głównej, Kościuszki i Fabrycznej w Ludwikowicach Kł. Wody nie było znów w Jugowie. Noworudzkie wodociągi chcą położyć kres tym problemom i budują system telemetryczny, który zdaniem prezesa wodociągów Ryszarda Rzeczyckiego, ma zapobiec wahaniom ciśnienia wody. - Jesteśmy w trakcie budowy systemu telemetrycznego, który będzie wspomagał utrzymanie ciśnienia. Będzie on tak sterował ciśnieniem, żeby nie było wahań. Zwłaszcza w górnych częściach, gdzie ciśnienie wody jest słabe. W dolnych częściach mamy z kolei inny problem, bo tu ciśnienie jest nadmierne - tłumaczy Ryszard Rzeczycki, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie. Telemetria, rozwiązania dla wodociągów Telemetria to dziedzina telekomunikacji zajmująca się technikami przesyłu wartości pomiarowych na odległość. Urządzenia umieszczone w terenie, dokonują pomiaru wybranej wielkości, a dane drogą przewodową lub bezprzewodową automatycznie przekazują do centrali. - Takich studni pomiarowych będziemy instalować kilka. Budowa systemu wiąże się jednak z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców, którzy będą o nich powiadamiani z dziennym wyprzedzeniem - tłumaczy Rzeczycki. - 12 listopada montowaliśmy pierwszy taki regulator. System obejmie m.in. Ludwikowice Kł., Jugów, Drogosław, czyli te miejscowości, które są zasilane z ujęcia w Sokolcu. Wszystko wiąże się też z przebudową dyspozytorni, do której będą spływały sygnały - dodaje. Dzięki budowie systemu telemetrycznego wodociągowcy, jak mówi Rzeczycki, będą mieli większą możliwość reagowania na to, co dzieje się na sieci. Niestety w związku z budową, mogą pojawiać się pewne niedogodności dla mieszkańców - będzie to chwilowy brak wody, albo spadek jej ciśnienia. Budowa systemu będzie kosztowała ok. 2 milionów złotych i jest finansowa częściowo z Funduszy Europejskich. Jego budowa ma zakończyć się na początku przyszłego roku.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama