Reklama

Spójrz na bramy, drzwi i portale

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: MBP w Nowej Rudzie

Spójrz na bramy, drzwi i portale - Zdjęcie główne

foto foto: MBP w Nowej Rudzie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 31 stycznia można zgłaszać prace na II Konkurs im. Henryka Borkowskiego „Kocham moje miasto”. Drzwi, bramy, portale. Konkurs organizuje noworudzka biblioteka.

To już druga edycja konkursu. W ubiegłym roku tematem prac konkursowych była architektura Nowej Rudy. W tym roku prace mają przedstawiać drzwi, bramy i portale kamienic, urzędów, kościołów, zamków Nowej Rudy. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z noworudzkich szkół. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: 7-11 lat, 12-15 lat i 1619 lat. Parce konkursowe muszą być wykonane na papierze lub tkaninie (malarstwo, rysunek, grafika z wykluczeniem materiałów sypkich, brudzących, przestrzennych). Jury będzie oceniać realizację tematu, oryginalne pomysły, estetykę i staranność wykonania. Zgłoszone prace mogą być pionowe lub poziome w formacie A-5 max. A-3. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Apolonia Maliszewska, która m.in. w ten sposób chce zwrócić uwagę młodych ludzi na piękno naszego miasta, a także zainteresować młodzież osobą Henryka Borkowskiego, związanego z Nową Rudą od 1965 r. Malarz na swoich płótnach uwieczniał zakątki i architekturę miasta, krajobrazy, martwą naturę i kwiaty. Tu też otworzył własną pracownię dekoratorską, a jego prace wystawiane były m.in. w Olsztynie, Łodzi, czy Broumovie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy