Reklama

Zbyt mało atrakcyjna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zbyt mało atrakcyjna - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga powiatowa przebiegająca przez Suszynę nie będzie remontowana przez władze powiatu. Przynajmniej na razie. Dlaczego? Bo urzędnicy stwierdzili, że Suszyna i okolice Raszkowa nie są atrakcyjne turystycznie.

Mieszkańcy są w szoku, bo Suszyna jest jedną z najszybciej rozwijających się turystycznie wsi powiatu kłodzkiego m.in. za sprawą wieży widokowej i muzeum kamieni, jakie powstały tam w ostatnich latach. - Suszyna była wielokrotnie wyróżniana. Wieża widokowa, muzeum kamieni jedyne w tym rejonie, drugie jest tylko w Stroniu Śl. oraz Centrum Wiejskie. Wszystkie drogi wewnętrzne odbudowane, ze Szczytną połączyliśmy się drogami w kierunku do Polanicy, a mój starosta mówi, że to nie jest atrakcyjna turystycznie miejscowość – mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Na prośbę władz Radkowa o wyremontowanie drogi, urzędnicy z kłodzkiego starostwa odpisali, że droga ta została sklasyfikowana jako droga nie posiadająca dużego znaczenia strategicznego dla Powiatu Kłodzkiego. Występujący na niej ruch to ruch o charakterze gospodarczym, a sama droga ma niewielkie znaczenie w skali powiatu pod względem ruchu turystycznego. - Powiat ciągle odpisuje, że ma czas albo nie ma pieniędzy, a na naszą prośbę, żeby naprawił drogę do Raszkowa i Suszyny, pan starosta odpisał, że w zasadzie ta droga nie jest priorytetowa, bo uznano na zarządzie, że Suszyna i rejon Raszkowa nie są miejscowościami turystycznie atrakcyjnymi – mówi zbulwersowany burmistrz. - Teraz władze starostwa zaproponowały żebym przejął drogę Karłów – Ostra Góra, w Ścinawce Śr. w rejonie Biedronki aż do Ścinawki Górnej, drogę Karłów – Pasterka. Przecież jak zaproponowałem to radzie, to rada pół godziny się śmiała – dodaje burmistrz. Musi być kasa Dla powiatu sprawa jest jasna. Jest kasa. Jest remont. - Na wspomnianej drodze w miarę posiadanych środków finansowych corocznie są przeprowadzane remonty cząstkowe z zakresu bieżącego utrzymania – przypomina Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego. - Droga powiatowa nr 3329D ma długość ponad 10 km, a koszt jej przebudowy można oszacować na poziomie około 11 milionów złotych. Jednak w pierwszej kolejności należy sporządzić dokumentację projektową przebudowy drogi powiatowej, która również wiąże się z poniesieniem znacznych kosztów finansowych – dodaje rzecznik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy