Opublikowano: Aktualizacja:

Zmagania zakończone - Zdjęcie główne

Wiadomości„Sowiogórski Nordic Walking”

„Sowiogórski Nordic Walking”

Pomimo rozpoczętego lata, dość chłodny i mokry poranek (30 czerwca) powitał uczestników ostatnich w tym roku zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”. Na starcie w przepięknie położonym ośrodku „Harenda” w Ludwikowicach Kł. stanęło tym razem 60-ciu zawodników i zawodniczek. Kilka minut po godz. 11.00 sportowcy wyruszyli na trasę o łącznej długości 8 km. Tym razem kierunek marszu wytyczony został w przeciwną stronę w stosunku do ubiegłego roku z powodu niedostępności części zeszłorocznej trasy. Dwie 4-kilometrowe pętle, podobnie jak we wszystkich tegorocznych odsłonach zawodów, najszybciej pokonał Krzysztof Skiba z Wałbrzycha, osiągając czas 43’50″. 12 sekund za nim na metę wpadł Piotr Siwak z Rudnej (44’02″), a trzeci zameldował się Grzegorz Zając z Wałbrzycha (45’17″). Wśród pań ponownie najlepsza okazała się Anna Zaczyńska z Legnicy (48’45″), którą pokonało zaledwie ośmiu mężczyzn. Drugą kobietą na mecie była Jolanta Kurzawska z Lubina (52’18″) a trzeci czas zanotowała Katarzyna Nerkowska (53’42″) z Ludwikowic Kłodzkich.

Po zakończeniu zawodów organizatorzy rozpoczęli liczenie punktów w klasyfikacji generalnej, a sportowcy odpoczywali i zjedli przygotowany posiłek. O godz. 13.30 rozpoczęła się ceremonia nagradzania zwycięzców finałowej edycji oraz triumfatorów w „generalce”. Nagrody przyznane zostały łącznie w 12-stu kategoriach wiekowych, odpowiednio sześć dla kobiet i sześć dla mężczyzn. W każdej kategorii wiekowej nagradzane były 3 pierwsze miejsca, stąd łatwo policzyć, że na podium stanęło łącznie 36 osób.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej" nr 841.