Reklama

Książki ze żłobka dla chorych

Opublikowano: sob, 18 maj 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Książki ze żłobka dla chorych - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Fundacja prowadzi szereg działań, a od 2013 r. promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych w całej Polsce. Do tej pory udało się zebrać ponad milion książek. Do tegorocznej akcji dołączył żłobek „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kł. - Emitują w telewizji spoty reklamowe tej akcji i tak pomyślałam, że będzie to świetny pomysł na to, aby można było w jakiś sposób wesprzeć dzieci lub choć trochę się z nimi zsolidaryzować w ich ciężkich chwilach – mówi nam Kamila Domagalska, dyrektor Żłobka Publicznego „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kł. – Książki które my tutaj zbieramy zostaną przekazane do szpitali i różnych domów pomocy społecznej, wszędzie tam gdzie są pacjenci, gdzie na oddziałach przebywają chore dzieci. Fundacja będzie otwierać biblioteki w szpitalach lub doposażać już te istniejące – dodaje dyrektor placówki. Dwa kartony już są Akcja trwa od niedawna, a żłobek w Ludwikowicach ma już dwa kartony książek, które po 26 maja pojadą w różne części Polski. - Książek cały czas przybywa. Dzieci i rodzice bardzo chętnie je przynoszą i bardzo się w tę akcję zaangażowali – mówi dyrektor placówki. – Na koniec akcji książki zostaną zapakowane w pudła i dostarczone do Wrocławia (my mamy tu najbliżej), do wyznaczonych przez fundację placówek – mówi Kamila Domagalska. Każdy, kto chciałby podzielić się swoimi książkami z chorymi ma czas do 26 maja i może je przynieść do żłobka „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy