Reklama

Nowa Ruda. Kiedy noworudzcy strażnicy miejscy zmienią siedzibę?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż Miejska w Nowej Rudzie ma mieć nową siedzibę przy ul. Boh. Getta. Nie chodzi o luksusy, ale o komfort pracy i dogodne warunki dla interesantów.

Straż Miejska w Nowej Rudzie od początku istnienia zajmuje niewielkie pomieszczenia w Urzędzie Miasta. Czy było ich czterech, czy tak jak teraz jest ich 11, w tym kilka strażniczek, nic się nie zmieniło.

Jest miejsce, jest projekt

Są plany, by straż miejską przenieść do budynku po byłej Spółce Wodnej przy ul. Bohaterów Getta przy wyjeździe z parkingu. Tam też przeniesione ma być „centrum monitoringu”. 

Niestety, żeby strażnicy miejscy mogli się tam przenieść budynek musi przejść kompleksowy remont, a to jak wiadomo wiąże się z kosztami. 

Niestety plany planami, a rzeczywistość rzeczywistością

Na przeszkodzie ambitnym planom stoi brak środków unijnych, które na ten cel mogłyby być wykorzystane. Na pewno przenosiny do tego budynku poprawiłoby i ułatwiło nam warunki pracy, a co istotne wpłynęło na komfort przychodzących do nas interesantów – mówi Piotr Górnicki, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Nowej Rudzie.

Górnicki zaznacza, że projekt modernizacji budynku jest gotowy. Teraz władze miasta szukają pieniędzy na jego realizację. 

Co na to burmistrz?

Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy nie pozostawia cienia wątpliwości, że realizacja zadania uzależniona jest od środków zewnętrznych:

Kiedy będą fundusze - Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, czyli termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, poprawa bezpieczeństwa przestrzeni publicznej itd., itd.  Kiedy będą środki z KPO, RPO? Remont budynku dla straży miejskiej jest jednym z projektów który chcielibyśmy w najbliższym czasie również realizować ze środków, które już powinny u nas funkcjonować
– wyjaśnia Kiliński. 

Burmistrz dodaje: To nie jest tak, że gminy nic nie robią, gminy się przygotowują. Od nas nasi rządzący tyle razy już oczekiwali jakiś fiszek, koncepcji projektowych różnych rzeczy, że nie tylko my, ale wiele gmin w Polsce tego typu rzeczy mnóstwo. Efektów nie ma żadnych, bo programy są nie wdrożone i środków na ich realizację nie ma.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy