Reklama

Nowa Ruda. Nie ma miejsc szczególnie niebezpiecznych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. Nie ma miejsc szczególnie niebezpiecznych - Zdjęcie główne

Arkadiusz Michalski - szef noworudzkiej policji. | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy Rok, czas na pierwsze bardzo wstępne podsumowania tego zakończonego kilka dni temu. O bezpieczeństwo w Nowej Rudzie i okolicach zapytaliśmy szefa noworudzkiej policji Arkadiusza Michalskiego.

Czy specyfika Nowej Rudy i okolic się zmienia, z jakimi zagrożeniami możemy mieć do czynienia na co dzień, czy policjanci na co dzień stykają się z tymi samymi sprawami?

Generalnie można tak powiedzieć, bo praktycznie mamy wciąż tych samych sprawców przestępstw. Po krótkiej separacji w zakładach karnych, gdzie odbywają kary często powracają, spora ich część wraca na ścieżkę przestępczą i dokonują włamań, kradzieży, rozbojów itd.  Na szczęście takich zdarzeń rozbójniczych nie mieliśmy dużo, to są incydentalne przypadki.

Czy możemy wyszczególnić dominujące u nas wykroczenia, czy ich liczba wzrosła, czy zmalała?

U nas problemem są nagminne kradzieże sklepowe. Kradzieże, które mają miejsce przeważnie w marketach na stacjach paliw. To są kradzieże, które kwalifikowane są od wykroczeń po przestępstwa. 

Czy na zwiększenie kradzieży w sklepach ma wpływ obecny kryzys, wysokie ceny, ludzie kradną jedzenie?

Nie, nie odnotowujemy wzrostu ilości przestępstw czy wykroczeń związanych z kradzieżą paliwa, czy też innych artykułów w sklepach. 

Możemy mówić o miejscach szczególnie niebezpiecznych na terenie działania noworudzkiego komisariatu?

Trudno wskazać każdego mieszkańca indywidualne odczucie i subiektywne podejście do tematu co jest miejscem bezpiecznym, a co nie. Każdy dzielnicowy ma za zadanie prowadzić rozpoznanie w swoim terenie i reagować w miejscach, gdzie występuje zagrożenie, czy to przestępczością czy wykroczeniami. To są miejsca, tak jak przy ul. Akacjowej w dzielnicy Słupiec w pobliżu słynnego sklepu, gdzie wiecznie dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

Z innej strony, miejscem szczególnego nadzoru jest też Karłów, gdzie w sezonie dochodzi do nieprawidłowego parkowania na drogach itd. Także są różnego rodzaju zdarzenia. Nie ma takich miejsc w Nowej Rudzie, gdzie dochodzi sukcesywnie do popełnianie przestępstw, bo kto może powiedzieć o takim super zagrożonym miejscu gdzie idąc za róg dostaje się w łeb i jeszcze cię okradną. Nie ma takich miejsc. 

Wspomniał Pan o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, to duża bolączka w Nowej Rudzie?

Zdarza się, że szczególnie ci „starsi” mieszkańcy kupują alkohol w sklepie i gdzieś w pobliżu go piją, młodzieży jest coraz mniej - młodzież odchodzi od picia alkoholu. Niestety są alkohol w takich miejscach piją osoby starsze, osoby nam znane uzależnione od alkoholu. 

Mówi Pan młodzież odchodzi od alkoholu, ale wie Pan na rzecz czego. W mieście kwitnie handel narkotykami?

Kwitnie, czy nie kwitnie, to kwestia dyskusyjna. Sukcesywnie zatrzymujemy osoby posiadające środki odurzające. Czy one są łatwiej dostępne? Może i tak może nie, to naprawdę jest bardzo ciężki i szeroki temat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy